بیانیۀ هشدار چهره های فرهنگی و ادبی ایرانی به اعدام‌ های رژیم ولایت فقیه

Nameh-1 بی بی سی فارسی: ‌جمعی از چهره‌ های فرهنگی،‌ ادبی و جامعه شناسان ایرانی در یک بیانیه درباره «موج جدید اعدام‌های جمهوری اسلامی» هشدار دادند.
 
در بیانیه با اشاره اعدام ٢ معترض ظرف ۴ روز، آمده است: «مجیدرضا رهنورد نیز مانند محسن شکاری وکیل انتخابی نداشت و با اعترافات اجباری زیر شکنجه در دادگاه فرصت دفاع از خود نیافت».
 
امضاکنندگان بیانیه می‌ گویند: «مخالفت خود را با اعدام، این قتل سازمان‌ یافته حکومتی، اعلام کرده و همراه با مردم آزادیخواه و برابری‌ طلب ایران خواستار پایان هر چه سریعتر این روند شوم» هستند.
 
در پایان این بیانیه خطاب به حکومت ایران هشدار داده شده که «حاکمیتی که شهامت گوش سپردن به صدای معترضان را ندارد، حاکمیتی که جرأت ندارد به مردم مجال ابراز عقیده و نظر بدهد، حاکمیتی که فقدان مشروعیت خویش را با توسل به تهدید و ارعاب و اعدام لاپوشانی می‌ کند، خیلی زود نظاره‌ گر فرو ریختن پایه‌ های قدرت خویش خواهد بود».
 
در میان صدها نفری که این بیانیه را امضا کرده‌ اند، اسامی چهره‌ های سرشناسی چون داریوش آشوری، یرواند آبراهامیان، فیروزه مهاجر، نازی عظيما، لیلی برات زاده، فرهاد نعمانی، مراد فرهاد پور، یوسف اباذری و کاظم کردوانی دیده می‌ شوند.