بیانیۀ شورای هماهنگی تشکل‌ های صنفی معلمان ایران/ حمایت از فراخوان انجمن صنفی معلمان استان فارس

Nameh-1 شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران، قویاً از تصمیم معلمان استان فارس برای تجمع روز چهارشنبه ۳ اسفند، مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، واقع در خیابان معدل حمایت خواهد کرد و از تمامی معلمان استان فارس درخواست می‌شود که در این کنش صنفی حضور به هم رسانند. 
 
شورای هماهنگی تشکل‌ های صنفی معلمان قبل از موافقت با کنش صنفی انجمن‌ های صنفی معلمان استان فارس با خواسته‌ های آن همدل و همراه بوده و از طرف همه معلمان ایران خواهان تحقق خواسته‌ ها و مطالبات معلمان می‌ باشد. 
 
معلمان استان فارس، بویژه فعالان صنفی و اعضای هیئت مدیره استان فارس، در سال گذشته برای احقاق حقوق مسلم خود راسخانه عمل نمودند که حاکمیت قاصر از پاسخگویی و گفتگوی رو در رو با انجمن‌ های صنفی استان فارس راه پر هزینه و بی‌ فایدۀ سرکوب را انتخاب کرد. در حقیقت عیان بود که حاکمیت این رویکرد پرهزینه را از روی استیصال و نداشتن توان اتخاذ تصمیم صحیح، در برابر نهادی مدنی مبتنی بر منطق و استدلال اتخاذ خواهد کرد. 
 
به اطلاع شهروندان می‌ رساند ممکن است حاکمیت همچنان راه پرهزینۀ سرکوب را در مقابل استدلال و منطق انجمن‌ های صنفی استان فارس انتخاب کند، اما حاکمیت به ضرس قاطع به این نتیجه رسیده است که رویکرد سرکوب، تهدید، تنبیه و خشونت معلمان را مجاب به سکوت نخواهد کرد، اما رهیافت دوگانۀ درک و عمل حاکمی، معلمان را از اصلاح امور به دست مدیران تحت امر حاکمیت به کلی نا امید کرده است. برای شهروندان ایران و جهان مسجل شده است که سرکوب بیش از این که در ماه‌ های قبل در سراسر ایران در قبال معلمان، دانش اموزان و شهروندان انجام داد، شدنی نیست.
 
فراموش نخواهیم کرد معلمی را در جوانرود که در حال برگشت از مسجد بعد از نماز مغرب بود، به ضرب گلوله کشتید. 
 
فراموش نخواهیم کرد که در اردبیل، اسرا پناهی، دانش آموز مدرسه شاهد دخترانه، به ضرب باتوم نیروهای سرکوب کشته شد. در دهگلان، هستی پناهی با خشونت عریان نیروهای امنیتی به کما رفت و بدتر از آن، کودک خردسال کیان پیرفلک، نیکا شاکرمی، سارینا اسماعیلی و جان عزیز بیش از ۶۰ کودک به قتل رسیدۀ دیگر و سایر کشته شدگان انقلاب ژینا را فراموش نخواهیم کرد و ما را برای احقاق خون کشته شدگان و ایجاد فضای امن برای سایر کودکا، مصمم‌ تر خواهد کرد. 
 
شورای هماهنگی تشکل‌ های صنفی فرهنگیان ایران، علاوه بر حمایت فعلی از معلمان فارس برای تجمع صنفی روز چهارشنبه ۳ اسفند از هر حرکت دادخواهانه و حق‌طلبانه شهروندان حمایت خواهد کرد. همچنین از دادخواهی خانواده آسیب‌ دیده‌گان و کشته شده‌ گان تا حصول نتیجه منصافانه و از هر حرکت صنفی شهروندان از هر قشر و گروهی حمایت قاطع خواهیم کرد و مانند گذشته در کنار مردم ایران خواهیم ایستاد.
 
از شهروندان در سراسر ایران می‌ خواهیم به شیوه های خلاقانه، در روز چهارشنبه ۳ اسفند از معلمان استان فارس، حمایت نمادین خود را به عمل آورید. 
 
هرگونه ممانعت از برگزاری تجمع معلمان استان فارس در روز چهارشنبه ۳ اسفند، برگزاری تجمع معلمان در تمام شهرهای ایران را به دنبال خواهد داشت. زیرا مردم عزیز ایران بر حق خود اشعار دارند که تجمع مطابق اصل آزادی است و هرگونه اراده‌ ای برای ممانعت از تحقق آزادی خلاف اصل بوده و عملی مجرمانه می باشد و شورای هماهنگی در مقابل عمل محرمانه سکوت نخواهد کرد.
 
شورای هماهنگی تشکل‌ های صنفی فرهنگیان ایران، 
۳۰ بهمن ۱۴۰۱