پیام مجامع اسلامی ایرانیان به مناسبت چهار شنبه سوری

majame eslami iranian
چهار شنبه سوری بر شما مبارک باد
 جشن چهار شنبه سوری و مراسم آن که از دیر باز، ایرانیان برگزار می کردند، نخستین جشن از مراسم نوروزی و یاد آور شادی پیروزی  نور بر تاریکی،  رهایی از ظلم و پلشتی ها که سر آمد آنها استبداد و خشونت است می باشد.
بنا بر شاهنامه، سیاوش با عبور از آتش، از تهمت و افترا و ناپاکی که بدان متهم شده بود مبرا گشت، پریدن از روی آتش سمبل عبور او از آتش و پاکی اوست.
بنا بر روایتی دیگر این روز یادآور پیروزی جنبش عمومی ایرانیان بر مهاجمان بیگانه و پایان استبداد ضحاک است، که  بدان مناسبت با بر افروختن آتش بر پشت بامها و شادی و سرور به استقبال آزادی و استقلال رفتند تا در نوروز همراه با نو شدن سال، در وطنی آزاد و مستقل زندگی نوی را آغاز گر باشند.  
هموطنان
امروز، جنبش انقلابی ایرانیان به تنگ آمده از استبداد که جنبش «زن، زندگی،  آزادی » نام گرفته است که هر سه نماد خشونت زدایی و ادامه حیات ملی اند، علیرغم سرکوبها و خشونتی که استبداد ولایت مطلقه اعمال کرده و می کند همچنان زنده است.
باید فرصتها را برای اعتراض  و مبارزه مسالمت آمیز با استبداد مغتنم شمرد و حقوق خویش را مطالبه کرد. رهایی از استبداد زمانی ممکن می شود که همه ایرانیان بر حقوق و حقوقمندی دیگری و خویش عارف شده و بدانها عمل نمایند، توانایی های خویش برای تغییر را بدون هر گونه مداخله قدرتهای خارجی باور کنند.
چهار شنبه سوری را یکی از این فرصتها بگردانیم و همراه با جشن، حقوق خویش، آزادی و استقلال را که استبداد منکوب کرده است مطالبه نماییم تا بدین ترتیب راه و یاد شهدای راه استقلال و آزادی را گرامی بداریم.
  مجامع اسلامی ایرانیان
۲۳ اسفند ۱۴۰۱ برابر با ۱۴ مارس ۲۰۲۳
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید