اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان چابهار و مریم دریسی به ۳ سال حبس محکوم شد

edam 4خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲ آذر ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان چابهار به اجرا در آمد.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، روز چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان چابهار اعدام شد.
هویت این زندانی “نیاز جدگال فرزند نورمحمد” عنوان شده است.
در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “نیاز در سال ۹۰ به دنبال نزاع طایفه ای در چابهار مرتکب قتل شده و بازداشت شد. او تا اجرای حکم اعدام در این زندان محبوس بود.”
تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی از سوی رسانه‌ های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

-----------------
خبرگزاری هرانا – مریم دریسی دانشجو دانشگاه ساوه، توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه انقلاب کازرون به ۳ سال حبس محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدید نظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس، در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مریم دریسی فعال مدنی و دانشجوی دانشگاه ساوه، توسط دادگاه انقلاب کازرون به حبس محکوم شد.
بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه انقلاب کازرون به ریاست قاضی انصاری صادر و به خانم دریسی ابلاغ شده، وی از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس و از بابت “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس محکوم شد.
در صورت تایید این حکم در مرحله تجدید نظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس، در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.
مریم دریسی روز شنبه ۲۳ مهر، توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و به زندان عادل آباد این شهر منتقل شد. وی نهایتا روز چهارشنبه ۱۱ آبان ماه، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.
مریم دریسی، دانشجو کارشناسی ارشد دانشگاه ساوه و اهل شهرستان کازرون است.