افزایش نگرانی ها از تداوم بازداشت و بلاتکلیفی محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان

habibi mohammadخبرگزاری هرانا – محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران، علیرغم گذشت شش روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. بی خبری از وضعیت آقای حبیبی به افزایش نگرانی های خانواده وی منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

خدیجه پاکزمیر، همسر سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران در این خصوص اظهار داشت: “تماس‌ های تلفنی همسرم قطع شده است. با مراجعه به شعبه رسیدگی کننده پرونده (شعبه یک بازپرسی شهریار) نه تنها پاسخ روشنی دریافت نکردم، بلکه با برخوردی نامناسب و حضور مامور حفاظت دادسرا در برابر خود به جهت درخواست این حق قانونی خود مواجه شدم.”

محمد حبیبی در تاریخ شانزدهم فروردین ماه امسال، توسط ماموران امنیتی در محل کار خود بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. ماموران پس از بازداشت اقدام به تفتیش منزل آقای حبیبی کردند.

آقای حبیبی در تاریخ نوزدهم بهمن ماه ۱۴۰۱، از زندان اوین آزاد شده بود.

محمد حبیبی پیشتر در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. وی نهایتا در خردادماه همان سال، به یکی از سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه سال گذشته، در دادسرای اوین برگزار شد. آقای حبیبی نهایتا در آبان ماه ۱۴۰۱، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۳ سال و ۷ ماه، بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس، دو سال محرومیت از فعالیت و عضویت در گروه ها و منع خروج از کشور محکوم شد.

منبع: هرانا