جنبش اعتراضی؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی سه عضو معترض یک خانواده

falahi pedar deux farzandنصراله فلاحی و فرزندانش اردوان و ارغوان فلاحی، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، علیرغم گذشت ۶ ماه از زمان دستگیری، کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نصراله فلاحی و فرزندانش اردوان و ارغوان فلاحی، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

عرفان کرم ویسی، وکیل مدافع این افراد اظهار داشت: “۶ ماه از زمان بازداشت خانواده ی فلاحی در تاریخ ١٢ و ١٣ آبان ماه سال گذشته سپری شد؛ کماکان موکلینم نصراله فلاحی و اردوان فلاحی در بند ۴ و ارغوان فلاحی در بند نسوان زندان اوین با اتهاماتی که دلایل انتساب آنها مشخص نیست، به صورت بلاتکلیف و بدون اخذ آخرین دفاع نگه داشته می شوند.”

این وکیل دادگستری پیشتر عنوان کرده بود که اتهاماتی از قبیل “محاربه”، “افساد فی‌الارض از طریق اقدام گسترده علیه کشور” و “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم” علیه این شهروندان مطرح شده است.

تا کنون دو جلسه بازجویی در شعبه شش بازپرسی دادسرای اوین برای این شهروندان برگزار شده است. کیفرخواست پرونده آنان کماکان صادر نشده است.

اردوان فلاحی، بیست و چهار ساله در تاریخ دوازدهم آبان سال گذشته در رابطه با اعتراضات سراسری در اصفهان بازداشت شد. همچنین آقای فلاحی، شصت و شش ساله به همراه دخترش ارغوان نیز در تاریخ سیزدهم آبان همان سال در شیراز بازداشت شدند. آنها نهایتا در تاریخ بیست و سوم بهمن ماه ۱۴۰۱ به زندان اوین انتقال یافتند.

منبع: هرانا