امیر عبداللهیان: روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی ظرفیت‌ بزرگی است

Amirabdolahian Arabestanانقلاب اسلامی در هجرت: وقتی حقوق شهروندی،حقوق ملی و ... ملاک روابط داخلی و خارجی نیست و حفظ نظام از اوجب واجبات شمرده می شود، برای حفظ نظامی که طی بیش از چهل و اندی سال پس از استقرار ولایت فقیه که با کودتا علیه نظام جمهوری و حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش ممکن شد و امروز حیات ملی را با خطرهای جدی مواجه کرده است، سرکوب داخلی به قصد خاموش کردن مردمی ناراضی که چیزی فرا تر از برخورداری از حقوق خویش را مطالبه نمی کنند، از یک سو و از دیگر سو، آشتی با " دشمن خارجی" که روزگاری آقای خمینی گفته بود اگر از صدام بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت، "دشمنی" که از سوی شخص "رهبر" و نیز عالیترین مقامات در خدمت ولی فقیه به تمام صفات بد موصوف شده بود هم واجب و "ظرفیت بزرگ" قلمداد می شود. مستبد برای ادامه حیات،ناچار است انزوای در درون را با بر قراری روابط بیرونی جبران کند.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان بازگشت روابط طبیعی میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی را ظرفیت‌ بزرگی دانست که در اختیار دو کشور، منطقه و جهان اسلام است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه نیز پیش از این در ارتباط با عربستان گفته بود: در مسیر اجرای توافقی که بین ایران و عربستان با میانجیگری چین انجام شده پیشرفت‌های خوبی داشتیم و روابط سیاسی ایران و عربستان برقرار است.

کنعانی افزود: ما در مسیر اجرای توافق صورت گرفته، حرکت می‌کنیم و خوشبین هستیم که مسیر توافق انجام شده با اراده سیاسی طرفین به خوبی به پیش برود و ما نسبت به آینده روابط دو جانبه دو کشور « ایران و عربستان »خوشبین هستیم.

منبع: ایسنا