رهایی از اعدام سه زندانی در تنکابن و پرند/ دو زندانی در زندان سپیدار اهواز اعدام شدند

edam

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرهای تنکابن و پرند که پیشتر توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافتند. همچنین حکم اعدام دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، دو زندانی در شهرستان تنکابن از چوبه دار رهایی یافتند.

محمد صادق اکبری، رئیس کل دادگستری مازندران در این خصوص گفت: “با توجه به مراجعات مکرر خانواده‌ اولیای دم و مساعدت همه‌ دست‌ اندرکاران، بالاخره اولیای دم پس از ۱۸ سال، رضایت خود را اعلام کردند.”
رهایی از اعدام یک زندانی در پرند

به گزارش رکنا، یک زندانی که پیشتر به اتهام قتل همسر خود به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، “مرد سالخورده که پس از ۶۰ سال زندگی، همسرش را کشته بود، با جلب رضایت پسر کوچکش از اعدام رهایی یافت. قضات دادگاه از جنبه عمومی جرم وی را به سه سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند.”
اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان سپیدار اهواز

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، حکم اعدام دو زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد.

هویت این زندانیان، “هادی آل ناصر، ۳۴ ساله و عباس خنجری” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، “این دو زندانی از زندان شیبان اهواز جهت اجرای حکم به زندان سپیدار منتقل شده بودند. آنها پنج سال پیش به اتهام قتل یک نفر بازداشت و به اعدام محکوم شدند. پس از اعدام اجساد این دو زندانی تحویل خانواده‌ هایشان شده و در شهر فلاحیه (شادگان) به خاک سپرده شدند.”