ابراهيم رئیسی با اشاره به مسئله حجاب: هنجارشکنی باید هزینه‌دار شود

 Raeesi
ابراهيم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی با تاکید بر اولویت داشتن کار فرهنگی در زمینه حجاب گفت که باید هنجارشکنی «هزینه‌دار» شود و با اقدامات «سازمان‌یافته» برای «حیازدایی»‌از جامعه اسلامی، مقابله «جدی»‌صورت گیرد.

ابراهيم رئیسی در جلسه شورای اجتماعی کشور گفت که «پایبندی عمومی» جامعه به ویژه زنان ایران به حجاب و عفاف، «فرصتی بزرگ» برای «ترویج شعائر و اصلاح برخی ناهنجاری‌های اجتماعی» است.

وی همچنین با بیان اینکه ذائقه اجتماعی جامعه ایرانی مخالف هرگونه قانون‌شکنی است، در ادامه گفت: «مطالبه عمومی جامعه از مسئولان سالم‌سازی فضای فرهنگی و هزینه‌دار شدن هنجارشکنی و مقابله جدی با اقدامات سازمان‌یافته برای حیازدایی از جامعه اسلامی است.»

رئیسی همچنین اقدامات صورت گرفته در این زمینه را «ناکافی»‌خواند و بر بکارگیری همه «ظرفیت‌های در اختیار» و تقسیم کار «دقیق» و نظارت بر اجرای «صحیح» آن تاکید کرد.

در روزهای گذشته نیز احمدرضا رادان، فرمانده کل نیروی انتظامی از «موافقت» ابراهیم رئیسی برای افزایش دوربین‌های نظارتی برای اعمال حجاب اجباری خبر داد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که «به زودی اعتباراتی برای این امر تخصیص یابد.»

از زمان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» تلاش‌های جمهوری اسلامی برای شناسایی معترضان و همچنین مخالفان حجاب اجباری افزایش یافته است.

ابراهيم رئیسی پیش از آن نیز حجاب اجباری را «الزامی قانونی» خوانده بود و آن را «یکی از مطالبات و دغدغه‌های به حق متدینین» دانست.

منبع: رادیو فرانسه