Uncategorised

۱۳۳۸ زخمی در اثر ٢ حملۀ تروریستی انتحاری و تیراندازی بیرون درهای ورودی فرودگاه کابل/ ۹۰ جانباخته

enfejar texas 17042013 ٢ حملۀ انتحاری و تیراندازی بیرون درهای ورودی پر از جمعیت فرودگاه بین‌ المللی کابل، ده‌ ها کشته و زخمی برجای گذاشته است. یک منبع از وزارت بهداشت افغانستان امروز جمعه به اسپوتنیک گفته تا ۱۳۳۸ تن در این حملات زخمی شده‌اند.
 
به گزارش ایسنا، آمارها در مورد تعداد دقیق کشته‌های افغان هنوز به درستی روشن نیست، اما براساس برخی گزارش‌ها این تعداد به ۹۰ نفر می‌رسد. طالبان هم می‌گوید که ۲۸ عضو آن در این میان کشته شده‌اند.
 
یک مقام وزارت بهداشت افغانستان که نخواست نامش فاش شود به بی بی سی گفته است که شمار کسانی که در حمله دیروز فرودگاه کابل کشته شدند به ۹۰ نفر رسیده و شمار رسمی مجروحان هم ۱۵۹ نفر است.
 
ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)‌ نیز ابتدا از کشته شدن ۱۲ نظامی آمریکایی و زخمی شدن ۱۳ سرباز خود خبر داده بود که اکنون به ۱۳ کشته رسیده است.
 
ژنرال کنت مکنزی، فرمانده سنتکام،‌ در بیانیه خود تاکید که علیرغم این حمله، عملیات هوایی آمریکا برای خروج پناهجویان افغان و شهروندان خارجی ادامه خواهد یافت.
 
او گفت که انتظار دارد حملاتی از این دست ادامه پیدا کند و وعده داد که آمریکا علیه عوامل حمله تلافی کند.
 
از طرف دیگر، شبکه اعماق وابسته به داعش می‌گوید که این گروه مسوولیت حمله را برعهده می‌گیرد.
 
در بیانیه داعش آمده است که یک بمب گذار انتحاری این گروه ء که "عبدالرحمان لوگری" معرفی شده است ء جلیقه مواد منفجره خود را در میان تجمع "همدستان" افغان و نیروهای آمریکایی منفجر کرد.

در این رابطه