Uncategorised

افزایش ادامه دار بهای مرغ/ برخی کمبودهای تولید: جوجۀ یکروزه و نهاده های دامی و مکمل ها و داروها و واکسن ها

jujeh 1 rooze بر اساس اعلام سازمان دامپزشکی، مصرف سرانه مرغ در کشور سالیانه ۳۲ کیلوگرم است که این میزان ٢ برابر میانگین جهانی است. کارشناسان پیش بینی می کنند با توجه به قیمت بالاتر سایر گوشت ها، سرانه مصرف گوشت مرغ در سال ۱۴۰۰ در کشور افزایش بیشتری داشته باشد. اما تولید مرغ با مشکلات جدی روبرو است، مشکلاتی که می تواند این منبع پروتئینی را نیز مانند سایر منابع از دسترس تعداد بیشتری از اقشارش کم در آمد جامعه خارج کند.
 
به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس گزارش سازمان دامپزشکی کشور ایران یکی از بزرگترین مصرف کنندگان گوشت مرغ در جهان است. آمار این سازمان نشان می دهد سال گذشته ٢.٧ میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید شده است و بر اساس میزان جمعیت کشور مصرف سرانه گوشت مرغ، سالیانه ۳۲ کیلوگرم، یعنی ٢ برابر میانگین جهانی است.
 
پیش بینی ها حاکی از آن است در سال ۱۴۰۰، شاهد افزایش بیشتر سرانۀ مصرف گوشت مرغ در کشور باشیم. کارشناسان بر این باور اند که قیمت بالاتر سایر گوشت ها در مقایسه با مرغ، و بدتر شدن شرایط اقتصادی مردم و کاهش توان خرید آنها، یکی از دلایل این رشد است. 
 
اما صنعت پرورش مرغ گوشتی کشور با مشکلاتی مواجه است که در صورت مرتفع نشدن آنها، این منبع پروتئینی نیز مانند گوشت قرمز و‌‌ ماهی، از سبد غذایی تعداد بیشتری از مردم حذف می شود.
 
مشکلات جدی مرغداران در تأمین نهاده های خوراک دام:
 
محمد یوسفی، رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران، در گفتگو‌ با اقتصاد آنلاین، از جملۀ این مشکلات را تأمین نهاده های خوراک دام به میزان کافی ‌و به قیمت مناسب می داند. 
 
وی ادامه داد: برای پاسخ به افزایش تقاضای جامعه برای خرید گوشت مرغ، باید برنامه ریزی درستی انجام شود که شامل تأمین مواد اولیۀ تولید به میزان کافی با قیمت مناسب می شود.
 
یوسفی از مهمترین این مواد اولیه را جوجه یکروزه، نهاده های خوراک دام، مکمل های خوراکی، دارو و واکسن ‌‌عنوان کرد. 
 
وی گفت: در حال حاضر، تولید مرغ بیش از همه در بخش نهاده های خوراک دام و جوجه یکروزه مشکل دارد. 
 
یوسفی با تأکید بر اینکه میزان نیاز کشور به جوجه یکروز، ۱۴۰ میلیون قطعه است، افزود: اما در ماه های اخیر میزان تولید جوجه یکروزه کاهش داشته و مرغداران در تأمین آن برای تولید در واحدهای مرغداری، با مشکل مواجه بودند. 
 
وی تصریح کرد: همچنین قیمت جوجه یکروزه جهش داشت و فاصلۀ آن با قیمت مصوب بسیار زیاد شد تا حدی که مرغداران برای خرید جوجه یکروزه با مشکل نقدینگی مواجه شدند و کمتر از ظرفیت واحدهای مرغداری جوجه ریزی کردند. 
 
یوسفی یادآور شد: قیمت مصوب جوجه یکروز ۴٢٠٠ تومان است، در حالی در مقطعی، مرغداران برای خرید هر قطعه جوجه، تا ۱۱ هزار تومان پول پرداخت کردند.
 
وی با بیان اینکه گرانی جوجه یکروزه یک دلیل مهم برای کاهش تولید است، اظهار کرد: موج‌ گرانی مرغ که از اسفندماه سال گذشته شاهد آن بودیم، نتیجۀ همین اتفاق، یعنی کاهش عرضۀ جوجه یکروزه و افزایش جهشی قیمت آن بود. 
 
یوسفی اضافه کرد: کاهش عرضۀ جوجه یکروزه و بالا رفتن قیمت آن، تولید مرغ را کاهش و قیمت ها را افزایش داد و همین امر سهم مرغ را در سبد مصرف خانواده، کمتر کرد. 
 
وی با اشاره به تصمیمات وزارت جهاد برای تنظیم بازار جوجه یکروزه و تعادل در قیمت آن، گفت: وزارت جهاد کشاورزی با موافقت دولت قبل، مجوز واردات تخم مرغ نطفه دار را صادر کرده است تا از این طریق میزان عرضه جوجه یکروزه به بازار، افزایش و قیمت ها تعدیل شود.
 
یوسفی ادامه داد: هر چند این تصمیم تا امروز اجرا نشده است، اما تأثیر خود را بر بازار گذاشته و قیمت هر قطعه جوجه یکروزه به ۷۵۰۰ تومان کاهش یافته است.
 
به گفتۀ وی، همچنان جوجه یکروزه گران است و قیمت تمام شدۀ تولید را برای مرغدار بالا می برد.
 
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران، مشکل جدی دیگری که امروز تولید مرغ با آن روبرو است و نتیجۀ آن خارج شدن مرغ از دسترس درصد بیشتری از افراد جامعه می شود را تأمین نهاده های خوراک دام به میزان کافی با قیمت مناسب عنوان کرد.
 
یوسفی گفت: با میزان تولیدی که اکنون در مرغداری ها انجام می شود، برای پاسخ به نیاز بازار مصرف، وزن مرغ ها در پایان دوره، باید حداقل به ۲.۵ تا ۳ کیلوگرم برسد که برای آن نیاز به دان به میزان کافی است. 
 
وی با با بیان اینکه یک مرغ گوشتی با ضریب تبدیل ۲ تا پایان دوره، نیاز به حدود ۵۰۰۰ گرم خوراک دارد، افزود: یعنی به‌ طور میانگین، میزان نیاز خوراک هر مرغ در روز حدود ۱۰۰ گرم است که این مقدار از خوراک، در ابتدای دورۀ پرورش کمتر و در انتهای آن، بیشتر می شود.
 
وی ادامه داد: یک برنامۀ غذایی مرغ باید به‌ گونه‌ ای تنظیم شود که بتواند تمام نیازهای غذایی جوجه‌ های گوشتی را در طی دوره‌ های مختلف رشد، تأمین کند تا منتج به راندمان تولید و سودآوری شود و درعین‌ حال از قیمت مناسبی برخوردار باشد.
 
به گفتۀ یوسفی، در حال حاضر، به میزانِ نیاز، دان در اختیار مرغداران قرار نمی گیرد، ضمن اینکه بخشی از نهاده های خوراک با قیمت بازار آزاد و گران بدست آنها می رسد.
 
وی یادآور شد: عمده‌ ترین هزینه‌ ها در بحث مرغ گوشتی را خوراک تشکیل می‌ دهد و برای رسیدن به حداکثر پتانسیلِ تولید، لازم است، مواد غذایی در جیرۀ مرغ‌ های گوشتی با توازن صحیحی برقرار باشند، با توجه به مشکلات تأمین دان در شرایط کنونی، هزینه تمام شدۀ تولید مرغ برای مرغدار، بسیار بالا رفته است و ادامۀ آن، می تواند، منجر به کاهش قابل توجۀ تولید و عرضۀ آن شود.
 
یوسفی، مقصر مشکلات تأمین نهاده های خوراک دام و بازار آن ها را عدم هماهنگی بین ٢ وزارتخانۀ جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، دانست.
 
وی تأکید کرد: هر چند کشور در تأمین ارز واردات نهاده های خوراک دام با مشکل مواجه است، اما مقصر اصلی مشکلات بازار نهاده های خوراک دام، وزارتخانه های متولی هستند.
 
یوسفی همچنین بخشی از آشفتگی بازار نهاده را مربوط به بلاتکلیفی نوع ارز تخصیصی به واردات آن ها عنوان کرد و گفت: مجلس اعلام کرد که تصمیم به حذف ارز ترجیحی (۴۲۰۰ تومانی) از واردات نهاده های خوراک دام دارد، اعلام این تصمیم بر بازار تأثیر داشت و آن را آشفته تر کرده است.
 
زیان ۲۵۰۰ تا ۳ هزار تومانی مرغداران در هر کیلوگرم مرغ:
 
حبیب اسد الله نژاد، نایب رئیس کانون سراسری مرغداران ایران، در گفتگو با اقتصاد آنلاین نیز معتقد است؛ مشکلات که اکنون گریبان صنعت مرغ گوشتی را گرفته است، اجازه نمی دهند، مطابق با افزایش تقاضا در بازار، مرغ تولید و عرضه شود.
 
وی از عدم تأمین نهاده های خوراک دام در دورۀ پرورش جاری مرغ گوشتی در کشور خبر داد و گفت: ۲۰ روز از آغاز دورۀ پرورش جاری مرغ گوشتی می گذرد، اما تا امروز دولت هیچ نهاده خوراک دامی با قیمت مصوب در اختیار مرغداران قرار نداده است.
 
اسد الله نژاد، ادامه داد: به نظر می رسد با ادامه این روند، مرغداران تا پایان دوره پرورش جاری، مجبور به تأمین نهاده های دامی از بازار آزاد با قیمت های بسیار بالا شوند که نتیجۀ آن کاهش تولید و بالا رفتن قیمت ها در بازار مرغ است.
 
وی پیش بینی کرد: با توجه به شرایط نامساعد اقتصادیِ مرغداران برای تأمین نهاده های خوراک دام، در دورۀ بعد، پرورش میزان جوجه ریزی ۳۰ درصد کاهش یابد که خود زمینه ساز افزایش دوبارۀ قیمت مرغ در بازار است.
 
اسد الله نژاد، یاد آور شد: در واحدهای مرغداری؛ ۷۰ درصد هزینۀ تولید مرغ، مربوط به دان است.
 
وی با انتقاد از گرانی جوجه یکروزه نیز گفت: جوجه یکروزه، ۵ درصد از هزینۀ تمام شده تولید را تشکیل می دهد و به هر میزان که مرغدار آن را گران تر بخرد، قیمت تمام شدۀ تولید مرغ نیز افزایش می یابد.
 
اسد الله نژاد، قیمت تمام شدۀ تولید حال حاضر هر کیلوگرم مرغ برای مرغدار را ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان اعلام کرد، در حالی که قیمت خرید هر کیلوگرم آن از مرغداران، جلویِ درب مرغداری، ۱۷.۵ تا ۱۸ هزار تومان است.
 
وی تصریح کرد: به این ترتیب، مرغداران در هر کیلوگرم مرغ، ۲.۵ تا ۳ هزار تومان زیان می کنند.
 
اسد الله نژاد، خواستار توجه بیشتر مسئولان برای رفع مشکلات تأمین و قیمت نهاده های خوراک دام و جوجه یکروزه شده و نسبت به آیندۀ تولید در این صنعت در صورت عدم رفع مشکلات، هشدار داد.
 
نایب رئیس کانون سراسری مرغداران ایران گفت: در حال حاضر، یک دورۀ پرورش مرغ، در تأمینِ نهاده های خوراک دام به میزان کافی و با قیمت مناسب، تأخیر داریم و تکرار آن در دوره های بعد، بدون شک موج های گرانی بیشتری در بازار مرغ، ایجاد خواهد کرد.
 
اسد الله نژاد، سامانه بازارگاه (سامانۀ توزیع نهاده های دامی) را نیز ناکارآمد دانست که به دلیل اشکالات متعدد، بر آشفتگی بازار نهاده های خوراک دام، دامن زده است.
 
به گزارش اقتصاد آنلاین؛ نابسامانی در بازار نهاده های خوراک دام، بیش از آنکه تحت تأثیر تأمین ارز باشد، نتیجۀ ناهماهنگی بین دستگاه های مربوطه و تصمیمات غیر کارشناسی است که تاوان آن را مرغداران، با زیان؛ و مصرف کننده، با کاهش توان خرید؛ می دهند. 

در این رابطه