Uncategorised

وضعیت قطعات یدکی در مترو بحرانی است/ انبارها خالی شده است

chamran-Mehdi

«رئیس شورای شهر تهران گفت: وضعیت قطعات یدکی در مترو بحرانی است. در گذشته خرید‌های لازم در این حوزه انجام نشده و انبارها خالی است.»
 
مهدی چمران پیش از آغاز جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره بررسی گزارش حادثه متروی تهران – کرج در جلسه هم اندیشی گفت: نیمی از جلسه هم اندیشی درباره حوادث مترو و راه‌های پیشگیری و راه‌های تامین قطعات و خرید لوازم بود. اصل مشکل مترو را نیز این مسایل تشکیل می‌دهد و قرار شد گزارش مفصل‌تر در صحن شورای شهر مطرح شود.
 
او ادامه داد: این مشکلات دغدغه‌ای بود که از ابتدا ما را رنج می‌داد و برخی نگاه دیگری به این مشکلات داشتند و حوادث را می‌دیدند، اگرمشکلات را حل نکنیم تضمینی نیست که تکرار نشود.
 
چمران با بیان این که وضعیت قطعات یدکی در مترو بحرانی است، گفت: در گذشته خرید‌های لازم در این حوزه انجام نشده و انبارها خالی شده و در گذشته هر چه خراب شده است کنار گذاشتند و اگر قطعه نویی وجود داشته به کار گرفته شده است. دیگر ما قطعه نویی نداریم و وضعیت درمترو به وضعیت بحرانی رسیده و باید به سرعت در این حوزه خرید‌های لازم انجام شود و قطعات مورد نیاز تامین شود.
 
رییس شورای شهر تهران افزود: سیستم‌های سیگنالینگ مترو مربوط به ۲۰ سال پیش است و زمانی هم که نصب شد خودش از زمان خود عقبتر بود زیرا خرید‌ها از قبل انجام شده بود، این سیستم باید به روز و دقیق شود و این گونه نباشد که خیلی راحت سیستم خاموش شود و مرکز کنترل از آن خبرنداشته باشد حتی قطار کناری هم خبر نداشته باشد این نشان دهنده نقص سیگنالینگ است و نشان می‌دهد که باید سیستم‌ها به روز شود.
 
چمران درباره چالش‌های مالی در شهرداری گفت: دیگر در این زمینه بحث مالی مطرح نیست و موضوع جان انسان هاست و فراتر از اعتبارات شهرداری است و باید مجلس و دولت به بحران مترو ورود کنند. وقتی جان هزاران مسافر دست یک نفر داده می‌شود باید حداقل امکانات هم فراهم شود.
 
رئیس شورای شهر در واکنش به اینکه‌عدم خرید تجهیزات به دلیل تحریم‌ها است یا ضعف مدیریت گفت: در دوره گذشته هم پولی به شهرداری داده نمی‌شد و در این حوزه تحریم‌ها اثر چندانی نداشته به خصوص که این خریدها بیشتر از چین خریداری می‌شده و روش‌های مختلفی برای تهیه آن وجود دارد.
 
 
نقل از سایت ایلنا