Uncategorised

کاهش شمار کارگران در سنین کار در آلمان/ جذب هر سال ۴۰۰ هزار نیروی متخصص کاری از کشورهای خارجی

Mahajerat-Motakhasses-1 دویچه وله فارسی: دولت ائتلافی آلمان می‌ خواهد هر سال، ۴۰۰ هزار نیروی متخصص کاری از کشورهای خارجی جذب کند. کارشناسان معتقدند، آلمان برای جبران کمبود نیروی کار و افزایش رشد اقتصادی، به یک "برنامه مهاجرتی مدرن"، نیاز دارد.
 
دولت ائتلافی آلمان می‌ خواهد، هر سال ۴۰۰ هزار نیروی متخصص کاری از کشورهای خارجی جذب کند. به گزارش رویترز، دولت آلمان اعلام کرده است، این اقدام در جهت برقرای توازن در توزیع نیروی کار و رفع کمبود نیروی کار در حوزه‌ هایی از اقتصاد صورت می‌ گیرد که همه‌ گیری کرونا برای آنها تهدید محسوب می‌ شود.
 
به گفته کریستیان دوئر، رهبر حزب لیبرال دموکرات‌ در پارلمان دولت ائتلافی آلمان، کمبود نیروی کار چنان جدی است که عملاً کندی رشد اقتصادی را موجب شده است.
 
او افزود: «آلمان با یک "سیاست مهاجرتی به‌ روز" می‌ تواند، مشکل نیروی کار فرسوده را حل کند ... باید به سرعت ۴۰۰ هزار نیروی کار را از خارج برای بازار کار این کشور جذب کنیم».
 
دتلف شیل، رئيس اداره کل کار آلمان در شهریور ماه (اوت) سال گذشته از دولت درخواست اقدام فوری برای تأمین نیروی کار کرده بود.
 
او نیز از جمله افرادی است که معتقدند، باید مهاجران بیشتری جذب آلمان شوند. به زعم وی، در بسیاری حوزه‌ ها، از خدمات تا عرصه‌ های فنی، کمبود نیروی کار ماهر وجود دارد.
 
شیل در گفتگو با روزنامه "زوددویچه تسایتونگ" هشدار داده بود، نیروی کار در آلمان به دلیل تغییرات جمعیتی "رو به اتمام است".
 
رئیس اداره کل کار آلمان، همچنین در این گفتگو، خاطر نشان کرده بود، در سال ۲۰۲۱ میلادی از شمار کارگران بالقوه در سن کاری، متعارف تقریباً ۱۵۰ هزار نفر کاسته خواهد شد و هشدار داده بود، این کمبود در سال‌ های آینده بسیار چشمگیر تر خواهد شد.

در این رابطه