Uncategorised

رژیم عربستان: با حملات حوثی‌ ها به تأسیسات نفتی مسئولیتی در قبال کمبود جهانی نفت خام نخواهد داشت/ شهادت ۳۷۷ هزار یمنی

yaman 17122015 شفقنا: قدرت‌ های غربی از عربستان سعودی می‌ خواهند که نفت بیشتری تولید کند تا قیمت‌ های فزاینده ناشی از جنگ اوکراین را کاهش دهد، اما عربستان تقاضی خاص خود را دارد: حمایت از جنگ در یمن.
 
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، خبرگزاری فرانسه در یادداشتی نوشت: هفت سال پس از آغاز اولین حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه شورشیان حوثی یمن، درگیری در فقیرترین کشور جهان عرب هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی‌ دهد.
 
با افزایش قیمت نفت به دلیل حمله روسیه به اوکراین، عربستان سعودی از سوی کشورهای غربی برای افزایش تولید نفت به منظور کاهش قیمت‌ها تحت فشار قرار گرفته است.
 
نجاح العتیبی، تحلیلگر سعودی معتقد است: بحران اوکراین به عربستان سعودی اهرم بیشتری برای استفاده از دارایی‌ های «قدرت سخت» خود (نفت) و فشار بر برخی از قوی ترین کشورها مانند ایالات متحده داده است.
 
واشنگتن، متحد نزدیک ریاض، حمایت خود از مداخله به رهبری عربستان سعودی در یمن را در اوایل سال ۲۰۲۱ لغو کرد.
 
به گفته عتیبی، اما بعید است سعودی‌ ها تولید نفت خود را تا زمانی که تقاضای آنها مبنی بر شناسایی مجدد حوثی‌ ها به عنوان تروریست برآورده شود، افزایش دهند.
 
عربستان سعودی این هفته هشدار داد با توجه به حملات اخیر حوثی‌ ها به تأسیسات نفتی این کشور هیچ مسئولیتی در قبال کمبود جهانی نفت خام نخواهد داشت.
 
این بدان معنا است که عربستان به غرب هشدار می‌ دهد، اگر از جنگ این کشور علیه یمن حمایت جدی و کافی نکند، خبری از نفت نخواهد بود.
 
این درحالی است که یمن در یک فاجعه انسانی غوطه‌ ور است و بسیاری از مردم این کشور فقیر و کم‌آب در مورد وعده غذایی بعدی خود مطمئن نیستند. سازمان ملل تخمین می زند که جنگ یمن ۳۷۷ هزار نفر را به طور مستقیم و غیرمستقیم از طریق گرسنگی و بیماری کشته است.