Uncategorised

تصویب افزایش ۳۸ درصدی کرایه تاکسی و ۵۰ درصدی اتوبوس در ارومیه

takci

شورای شهر ارومیه افزایش ۳۸ درصدی کرایه تاکسی در ارومیه را تصویب کرد

حجت الاسلام محمد خلیل پور رئیس شورای شهر ارومیه در گفت و گو با ایلنا در ارتباط با افزایش کرایه های تاکسی ها و اتوبوس های شهری در ارومیه گفت: با توجه به افزایش هزینه های نگهداری وسایل نقلیه عمومی و با پیشنهاد سازمان حمل و نقل بار و مسافر با افزایش ۳۸ درصدی کرایه تاکسی ها در ارومیه موافقت شد.

 وی افزود: تاکسیرانان قشر زحمتکش و خدوم جامعه هستند که در شرایط گرانی و اوضاع نامناسب اقتصادی متحمل فشار مضاعفی شدند لذا نمایندگان مردم در شورای  شهر ارومیه با هدف کمک به معیشت این عزیزان و کمک به تامین هزینه های تعمیر سرویس و نگهداری تاکسی ها و ایجاد انگیزش برای نوسازی ناوگان تاکسی‌ها با افزایش ۳۸ درصدی نرخ کرایه تاکسی  موافقت کردند.

افزایش ۵۰ درصدی نرخ کرایه اتوبوس ها در ارومیه

رئیس شورای  شهر ارومیه افزود:امسال نرخ کرایه اتوبوس های شهری  نیز  در ارومیه  معادل ۵۰ درصد افزایش یافته است به طوری که کرایه هر نفر با کارت ۱۵۰۰ تومان و نقدی ۲۰۰۰ تومان در شورای  شهر ارومیه تصویب شد .

وی با بیان اینکه سیستم ماشین آلات شهرداری ارومیه ضعیف و فرسوده است گفت: در همین راستا و برای نوسازی سیستم حمل و نقل عمومی شهر ارومیه ۳۰ دستگاه اتوبوس جدید  شهری توسط مدیریت شهری خریداری شده و در صورت ایجاد  امکان در آینده جهت رفاه حال شهروندان اقدام به خریداری تعداد دیگری اتوبوس نیز خواهد شد.

خلیل پور در خاتمه افزود:همچنین با تصمیم اعضای شورای شهر ارومیه از نظر یارانه پرداختی اتوبوس ها با تقسیم بندی مسیر ها به صورت عالی،خوب ،متوسط و ضعیف به میزان  ۳۰۰،۲۵۰،۲۰۰،۱۰۰، هزار تومان موافقت شد که بصورت روزانه به رانندگان اتوبوس پرداخت خواهد شد.