Uncategorised

قالیباف خواستار ادامه پروژه ویرانگر احداث پتروشیمی در تالاب میانکاله شد

ghalibaf m bagherانقلاب اسلامی در هجرت: وضعیت آب هوایی ایران، خشکسالی و روند بیابانزایی توجه ویژه را به مسئله حفاظت از محیط زیست می طلبد.با این وجود اما سود جویی و رانت خواری غارتگران ثروت و طبیعت ملی ایران وضعیت را وخیم تر می کند. بنا بر نظر کارشناسان محیط زیست خشکی تالاب های ایران از جمله تالاب بزرگ و حیاتی هورالعظیم که به بهانه استخراج نفت انجام گرفت آثار مخربی نه تنها در خوزستان بلکه در ایران و منطقه به جای گذاشته است. حال دولت با واگذاری تالاب میانکاله که از بزرگترین زیست گاه های پرندگان مهاجر و تخم گذاری ماهی خاویار است به بهانه ایجاد تاسیسات پتروشیمی قصد خشک کردن این منطقه حیاتی را دارد. بسیاری از مدافعان محیط زیست ضمن هشدار به عواقب این عمل مخالفت خود با این پروژه مخرب را اعلام کرده و خواستار توقف آن شده اند. اینک سردار قالیباف رئیس مجلس قلابی و از سود جویان و رانت خواران عضو مافیای نظامی مالی ضمن اعتراض به این افراد خواهان ادامه این پروژه ویرانگر شده است. یاد آور می شود که حقوق طبیعت و رعایت آن از حقوق پنج گانه انسانها است.

به گزارش «انتخاب»، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در جلسه علنی امروز گفت: در بیست روز گذشته در یک سرمایه گذاری که مسیر اداری حل شده و تا بالاترین سطوح رفته و در دولت مجوز گرفته و زمین به او واگذار شده و چند ده میلیارد سرمایه گذاری کرده، بعد یکی پیدا می‌شود و می گوید که فلان موضوع دوباره بررسی شود و کار متوقف می‌شود.

او افزود: این چه معنی دارد؟ کدام سرمایه گذار در چنین شرایطی می آید همه مراحل را طی می کند و بعد بگوییم کار متوقف شود؟ اگر مشکلی بوده چرا زمین پروژه را به نام او کرده اید؟ چرا سند به او دادید؟

قالیباف گفت: جریان هایی بحث را به صورت سیاسی دنبال می کنند.