Uncategorised

امکان حفظ قدرت خرید مردم وجود ندارد

ghodratekharid 1به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدموسی میرجهانمردی (دبیر اجرایی خانه کارگر بوشهر) گفت: در شرایط کنونی که قیمت‌ها لحظه‌ای افزایش می‌یابد، امکان حفظ قدرت خرید مردم وجود ندارد.

دبیر اجرایی خانه کارگر بوشهر با ابراز تاسف از اینکه هیچ ثباتی در بازار وجود ندارد، گفت: اختیار بازار در دست عده‌ای سرمایه‌دار است که هر لحظه اراده کنند، کالاها را احتکار و قیمت‌ها را بالا می‌برند. در وقوع این شرایط بحرانی، کارگران، بازنشستگان و حقوق بگیران هیچ نقشی ندارند.

وی با اعلام اینکه اقتصاد ادبیات و زبان خاص خودش را دارد، گفت: قدرت خرید مردم به دو صورت افزایش می‌یابد، یا باید قیمت کالاها و خدمات را پایین بیاوریم یا حقوق و میزان درآمد حقوق‌بگیران را به اندازه‌ای بالا ببریم که پاسخگوی هزینه‌ها و بازار آشفته باشد، اما وقتی هیچ یک از این دو گزینه اقتصادی در مدیریت کشور وجود ندارد، چه انتظاری داریم که قیمت‌ها کنترل شود تا بتوان قدرت خرید دهک‌های پایین را حفظ کرد.

میرجهانمردی با اعلام اینکه گرانی به یک امر طبیعی و عادی برای دولتمردان و نمایندگان مجلس تبدیل شده است، گفت: صنعتگر، تولیدکننده، کشاورز یا هر قشر دیگری دائم قیمت‌ها را بالا می‌برند، اما این حقوق بگیران هستند که درآمد ثابت دارند و باید در مقابل غول گرانی و تورم ایستادگی کنند.

 

وی با اعلام اینکه بیش از ۷۰ درصد جامعه قدرت خرید مناسبی ندارد، گفت: هنگامی که خط فقر را ۱۲ میلیون تومان تعیین می‌کنند اما دریافتی حداقل بگیر ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین می‌شود، یعنی توان پاسخگویی به این همه هزینه و تورم از دست رفته است و جامعه باید تحت فشار باقی بماند.

دبیر اجرایی خانه کارگر بوشهر با اعلام اینکه در شرایط کنونی عده معدودی از رفاه نسبی و عالی برخوردار هستند و بیش از ۷۰ درصد مردم درگیر و ناتوان شده‌اند، گفت: فشار اقتصادی، بحران، تورم و گرانی دامنگیر حقوق بگیران است و دولت هم نه تنها در بالا بردن قدرت خرید مردم موفق نبوده، بلکه روز به روز دهک‌های پایین جامعه به مرز فقر و فلاکت سقوط کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه رویاپروری، دادن اطلاعات غلط، بزرگ‌نمایی‌های بیهوده و چالش‌ها نمی‌تواند به وضعیت اسفبار اقتصاد سر و سامان بدهد، گفت: اینکه اعلام شود قیمت‌ها را کنترل کرده‌اند و مهار اقتصاد را در دست دارند، دردی از حقوق‌بگیران و دهک‌های محروم جامعه درمان نمی‌کند، زیرا چیزی از این همه ادعا در سفره‌هایشان احساس نمی‌کنند.

منبع: ایلنا