Uncategorised

عالیه مطلب‌زاده و نرگس محمدی بر سر پرونده‌ای جدید از زندان به دادگاه احضار شدند

Narges Mohamadi-Matlabzade Alieh

«خانواده عالیه مطلب‌زاده، فعال مدنی که به اتهامات سیاسی در زندان به‌سرمی‌برد، از پرونده جدید قضایی برای او و نرگس محمدی، دیگر فعال مدنی زندانی، خبر داد.»
 
صدرا عبداللهی، همسر خانم مطلب‌زاده، شامگاه شنبه در توییتی بدون اشاره به جزییات این پرونده نوشت که این دو زندانی سیاسی برای روز سه‌شنبه هفته جاری به دادگاه احضار شده‌اند.
 
آقای عبداللهی در این توییت همچنین عنوان کرد که سازمان زندان‌ها با صدور ابلاغیه‌ای همسر او و همین‌طور خانم محمدی را به ترتیب به شش ماه و سه ماه ممنوعیت استفاده از حق مرخصی محکوم کرده است.
 
نرگس محمدی و عالیه مطلب‌زاده به تازگی با انتشار بیانیه مشترکی نسبت به شیوه بازداشت خود و احکام زندان که برای آنها صادر شده است اعتراض کردند و آن را نشانه تلاش حکومت برای جلوگیری از «نافرمانی مدنی» شهروندان دانستند.
 
آنها در بیانیه خود نوشته‌اند‌ که «طی سال‌های متمادی»، بدون این که «جرمی» مرتکب شده باشند، «به موجب فعالیت بر پایه حقوق اساسی و بنیادین مردم، مکرر به زندان و تحمل سلول انفرادی و شکنجه محکوم» شده‌اند.
 
بازداشت نرگس محمدی و عالیه مطلب‌زاده در روز ۲۳ فروردین با هجوم ماموران وزارت اطلاعات به خانه خانم محمدی صورت گرفت در حالی که آنها قصد داشتند در همان روز برای گذراندن احکام حبس خود به زندان مراجعه کنند.
 
خانم محمدی که پنج سال و نیم را در زندان به‌سربرده بود بار دیگر با اتهام «تبلیغ علیه نظام» و موارد دیگری چون «تحصن در دفتر زندان»، «تمرد از ریاست و مقامات زندان» و «افترا» به ۸۰ ضربه شلاق تعزیری و ۳۰ ماه حبس محکوم شده است.
 
خانم مطلب‌زاده نیز به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود که تاکنون نیمی از این حکم را گذرانده است. او اخیرا در پی ابتلا به بیماری کرونا در زندان به مرخصی استعلاجی آمده بود.
 
 
نقل از رادیو فردا