Uncategorised

جنگ در اوکراین: ۵ نکته درباره کریستوفر کاولی، رئیس جدید نظامی ناتو

Cavoliژنرال کریستوفر کاولی از سوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به عنوان فرمانده عالی نیروهای متفقین در اروپا منصوب شد. در شرایط تشدید تنش بین ناتو و روسیه، این عملکرد بسیار استراتژیک است.

روزنامه فرانسوی له اکو- نویسنده : PERRUCHE Clement

۴ مه ۲۰۲۲

در شرایط تنش شدید با روسیه، ناتو روز سه شنبه فرمانده عالی نیروهای متفقین جدید خود را در اروپا منصوب کرد. این ژنرال آمریکایی کریستوفر جی کاولی است.

فرمانده عالی متحدین اروپا (SACEUR) یکی از دو فرمانده استراتژیک ناتو است. او مسئول فرماندهی کلی عملیات نظامی ناتو است. کریستوفر جی. کاولی جانشین ژنرال تاد دی. ولترز در مراسمی که قرار است در تابستان امسال برگزار شود، خواهد شد. فرصتی برای بررسی کردن به دوران حرفه ای این سرباز حرفه ای درخشان.

1- پدرش نظامی بود

کریستف جی. کاولی، پسر یک افسر ایتالیایی-آمریکایی، در اواسط جنگ سرد در وورزبورگ، آلمان غربی به دنیا آمد و به دلیلی ماموریتهای مختلف پدرش، در پایگاه های نظامی بزرگ شد.

2- او در مورد کرم های خاکی مطالعه کرده است

کریستوفر جی کاولی، دارنده مدرک زیست شناسی از دانشگاه معتبر پرینستون، پایان نامه ای را با عنوان "تاثیر کرم های خاکی بر توزیع عمودی کپک های لجن در خاک" به پایان رساند. پس از فارغ التحصیلی در سال ۱۹۸۷ بود که او به سپاه آموزش افسران ذخیره (ROTC) ، نهادی که مسئول آموزش افسران ذخیره بود، پیوست.

3- او روسی زبان است

این یکی از ویژگی های این نظامی حرفه ای درخشان است: کریستوفر کاولی به زبان روسی صحبت می کند. به موازات کار خود در ارتش، در سال ۱۹۹۵ به برنامه ای پیوست که برای افسرانی که مایل به تخصص در دانش یک منطقه جغرافیایی بودند، در نظر گرفته شده بود. وی در سال ۱۹۹۷ مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته «مطالعات روسیه و اروپای شرقی» در دانشگاه ییل گرفت.

این نظامی همچنین از سال ۲۰۰۳ مدیر شعبه روسیه کمیته ستاد مشترک ارتش بود، نهادی که بالاترین رتبه ارتش آمریکا را گرد هم می آورد. ویژگی ای که حتماً در انتصاب او در شرایط فعلی نقش داشته است.

4- میدان های جنگ را خوب می شناسد

کریستوفر جی. کاولی در درگیری های متعدد بسیج شد. پس از اولین جنگ خلیج فارس در اوایل دهه ۱۹۹۰، کاولی در اواخر هزاره به بوسنی فرستاده شد، قبل از اینکه از سال ۲۰۰۶ رهبری عملیات در افغانستان را دردست بگیرد. او همچنین، مدتی معاون فرماندهی منطقه ای ناتو در منطقه هرات بود.

5- او فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا را بر عهده داشت

کریستوفر جی. کاولی از ژانویه ۲۰۱۸ تا اکتبر ۲۰۲۰ فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا را بر عهده داشت. از آن زمان، او رهبری نیروهای ایالات متحده در اروپا و آفریقا را بر عهده داشت که مقر آن در ویسبادن آلمان است.