Uncategorised

نفت امریکا بشکه ای ۱۱۷ دلار و نفت برنت ۱۱۸ دلار/ کمبود کنونی روزانه یک میلیون بشکه ای و رو به افزایش نفت

Naft1 قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا به ۱۱۷ دلار در هر بشکه افزایش یافت، در حالی که قیمت نفت خام برنت معیار جهانی به ۱۱۸ دلار رسید
 
به گزارش خبرگزاری مهر، قیمت نفت پس از کاهش در یکی دو روز گذشته، با اعلام خبر با کاهش ذخایر نفت خام آمریکا که نگرانی‌ ها در مورد تنگنای بازار انرژی را تشدید کرد، دوباره کمی افزایش یافت.
 
نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا به ۱۱۷ دلار در هر بشکه افزایش یافت، در حالی که قیمت نفت خام برنت معیار جهانی به ۱۱۸ دلار رسید و ضررهای وارد شده در اوایل هفته را جبران کرد.
 
بر اساس گزارش ادارۀ اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام آمریکا در هفتۀ گذشته، بیش از ۵ میلیون بشکه کاهش یافت، در حالی که ذخایر بنزین در منطقه نیویورک به پایین‌ت رین سطح خود از سال ۲۰۱۷ رسید.
 
پیش از این، گروه اوپک پلاس با افزایش ۶۴۸ هزار بشکه‌ ای در روز در ماه‌ های جولای و آگوست موافقت کرده بود. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که اتحادیه اروپا با ممنوعیت جزئی واردات نفت روسیه موافقت کرد.
 
قیمت نفت در ابتدای معاملات پس از گمانه زنی‌ ها مبنی بر اینکه اعضای اوپک ممکن است تولید نفت خام را برای جبران هر گونه کاهش تولید روسیه افزایش دهند، کاهش یافت. هر دو شاخص، برای هفته‌ ها به دلیل فشارها بر صادرات نفت روسیه به دلیل تحریم‌ های اروپا و آمریکا علیه مسکو، پس از حملۀ این کشور به اوکراین، افزایش داشتند.
 
قیمت‌ ها همچنین از کاهش تدریجی محدودیت‌ های سختگیرانۀ ضد کووید-۱۹ توسط چین حمایت کردند. عمرو عبده، شریک مؤسس آکادمی بازرگانان آمریکا، گفت: کمبود در بازارهای نفت در حال حاضر حدود یک میلیون بشکه برآورد می‌ شود و پس از تحریم‌ های اخیر اتحادیه اروپا، این کمبود افزایش خواهد یافت.
 
وی خاطرنشان کرد: با فشارهایی که در حال حاضر بر شرکت‌ های بیمه وارد می‌ شوند، این کمبود نیز افزایش می‌ یابد و کشتی‌ های حامل نفت روسیه را بیمه نمی‌ کنند. کشورهای حوزۀ خلیج فارس به دلیل داشتن مازاد، می‌ توانند کمبود را جبران کنند، اما در انجام این کار تردید دارند، زیرا می‌ دانند که کمبود در آینده افزایش می‌ یابد و شدیدتر خواهد شد.
 
خبرنگار: محمد حسین سیف اللهی مقدم