Uncategorised

محمد رسول اف و مصطفی آل احمد و مصطفی تاجزاده توسط نیرهای امنیتی در تهران بازداشت شدند

Rasulof M Ale Ahmad M

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۱۷ تیر، محمد رسول اف و مصطفی آل احمد، کارگردانان سینمای ایران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. گفته می شود که بازداشت این افراد در ارتباط با بیانیه موسوم به «تفنگت را زمین بگذار» صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز جمعه ۱۷ تیرماه ۱۴۰، محمد رسول اف و مصطفی آل احمد، کارگردانان سینمای ایران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، بازداشت این شهروندان در ارتباط با بیانیه موسوم به «تفنگت را زمین بگذار» صورت گرفته است.

این بیانیه پیشتر، پس از گذشت چند روز از حادثه ساختمان متروپل منتشر شد که آقایان رسول اف و آل احمد، از امضا کنندگان این بیانیه بودند.

در بخشی از بیانیه مورد اشاره، با انتقاد از سرکوب اعتراضات مردم داغدار آبادان آمده بود: «فوج خروشان مردم ستمدیده از جای جای ایران، فریاد همراهی و همدلی با مردم دردمند آبادان، سرداده‌اند. اکنون که خشم عمومی از فساد، دزدی، ناکارآمدی، سرکوب و خفقان، امواج هم‌بسته‌ای از اعتراضات مردمی را به‌دنبال داشته است، از همه افرادی که در یگان‌های نظامی تبدیل به عامل سرکوب مردم شده‌اند، می‌خواهیم سلاح‌های خود را زمین گذاشته و به آغوش ملت بازگردند.»

پیشتر خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی مدعی شده بود که این کارگردانان در نگارش این بیانیه “نقش جدی” داسته اند.

از اتهامات مطروحه و محل نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است محمد رسول اف پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود، سابقه بازداشت، محکومیت و تحمل حبس را داشته است.

tajzadeh mostafa

مصطفی تاج زاده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد
خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۱۷ تیر، مصطفی تاجزاده، فعال و زندانی سیاسی سابق، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز جمعه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱، مصطفی تاج زاده، فعال و زندانی سیاسی سابق، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

در این گزارش اتهامات مطروحه علیه آقای تاجزاده “اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور، نشر اکاذیب جهت تشویش اذهان عمومی” عنوان شده است. همچنین ادعا شده که “حکم بازداشت وی از سوی مقام قضائی صادر شده است”.

از محل نگهداری این شهروند اطلاعی در دست نیست.

آقای تاجزاده پیش از این در آذرماه سال ۹۸ به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده است که در تاریخ ۱۸ آذرماه در این شعبه حاضر شود.

مصطفی تاج‌زاده پس از انتخابات سال ۸۸ به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” بازداشت و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۶ سا حبس محکوم شده و این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز عینا تایید شد.

آقای تاج‌زاده همچنین در ایام حبس به دلیل نامه نگاری‌های انتقادی به رهبر ایران از درون زندان، با شکایت سپاه پاسداران، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس محکوم شد. وی نهایتا پس از ۷ سال با پایان دوران حبس، در تاریخ ۱۵ خردادماه ۱۳۹۵ از زندان آزاد شد.

وی پیش از این نیز با شکایت دادستان تهران در آذرماه ۹۶ و پس از آن در شهریور ۹۷ به دادگاه تهران و قزوین احضار شده بود.