Uncategorised

رکورد نرخ تورم مواد غذایی در خرداد ماه امسال/ گوشت کیلویی ۸۰ هزار تومان روی دست دامداران؟

gousfand رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: گوشت کیلویی ۸۰ هزار تومان روی دست دامداران مانده‌ است و کسی آن را خریداری نمی کند.
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در روزهای اخیر اخباری مبنی بر افزایش ۵۷ درصدی قیمت گوشت گوساله و افزایش ۴۰ تا ۴۶ درصدی گوشت گوسفندی در میادین میوه و تره‌ بار دست به دست می‌ شود.
 
علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین، با تکذیب این افزایش قیمت‌ ها، گفت: گوشت کیلویی ۸۰ هزار تومانی روی دست دامداران مانده است و کسی آن را نخریده است و این افزایش قیمت‌ ها اصلاً معنا پیدا نمی‌ کند.
 
گفتنی است که همزمان با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و آغاز سال جاری، قیمت‌ ها در بازار گوشت به طور بی‌ سابقه‌ ای جهش کرد و نرخ تورم مواد غذایی در خرداد ماه ۱۴۰۱ رکورد شکست.
 
هر کیلوگرم گوشت ران کامل ممتاز گوسفندی از ۱۷۲ هزار تومان در اسفند ماه ۱۴۰۰، امروز به ۲۱۶ هزار تومان رسیده است و هر کیلوگرم گردن گوسفندی نیز از ۱۳۳ هزار تومان امروز به ۱۸۰ هزار تومان رسیده است.
 
گوشت سفید نیز در این مدت از این افزایش قیمت‌ ها در امان نبوده است و هر کیلوگرم از آن در حالی امروز در بازۀ قیمتی ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان خرید و فروش می‌ شود که در اسفند ماه ۱۴۰۰ و تنها در ۴ ماه پیش کیلویی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان قیمت داشته است.