Uncategorised

وزیر کشور قول تدوین لایحه جامع انتخابات را داده‌ است/ تا زیرساخت‌ها فراهم نشود صحبت از انتخابات الکترونیک شعار است

entekhabat
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امکان برگزاری انتخابات الکترونیک در حال حاضر وجود ندارد چراکه زیرساخت‌هایش در کشور فراهم نیست. هنگامی که امروز همه کشور از قدرت پهنای باندی یکسان برخوردار نیست چگونه می‌شود انتخابات الکترونیک برگزار کرد.

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تعیین تکلیف لایحه قانون جامع انتخابات گفت: در خصوص قانون جامع انتخابات جلسه‌ای را با وزیر محترم کشور در ابتدای روی کار آمدن و هنگام رأی اعتماد داشتیم و آقای وزیر هم قول دادند لایحه‌ نظام جامع انتخابات را وزارت خانه متبوعش تهیه و برای تصویب به مجلس بیاورد که ما منتظر هستیم.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: نمایندگان هم پیشنهاداتی را در قالب چندین طرح دادند که این پیشنهادات در اختیار کمیته انتخابات کمیسیون شوراها قرار داده شده است تا بررسی کنند سپس با بررسی مرکز پژوهش‌ها نظر جامع خودشان را به کمیسیون بیاورند آن زمان در جلسه مشترکی که با شورای نگهبان داریم بتوانیم قانون جدیدی را داشته باشیم.

وی افزود: در جلسه بعد از رأی اعتماد حقوق‌دانان شورای نگهبان با کمیسیون، آقایان اشاره کردند اگر مجلس این طرح را بیاورد شورا نگهبان سعی می‌کند آن را تصویب کند تا برای انتخابات آینده آن را داشته باشیم.

آصفری درباره برگزاری انتخابات الکترونیک، عنوان کرد: این امکان در حال حاضر وجود ندارد چراکه زیرساخت‌هایش در کشور فراهم نیست. هنگامی که امروز همه کشور از قدرت پهنای باندی یکسان برخوردار نیست چگونه می‌شود انتخابات الکترونیک برگزار کرد.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم تاکید کرد: ابتدا ما باید زیرساخت‌ها، پلتفورم‌ها و شبکه‌های مجازی‌اش را به وجود بیاوریم بعد صحبت از برگزاری انتخابات الکترونیک که مطمئنا به درد کشور می‌خورد، کنیم.

وی گفت: تا این اتفاقات رخ ندهد صحبت کردن از این‌که همه انتخابات کشور الکترونیک برگزار شود، شعاری بیش نیست، چرا که ابتدا باید زیرساخت‌های این انتخابات فراهم شود و به تائید شورای نگهبان برسد بعد بگوییم می‌خواهیم انتخابات را در سطح کشور الکترونیک برگزار کنیم.
.
منبع: ایلنا