Uncategorised

سن اعتیاد در خراسان جنوبی به دانش‌آموزان ابتدایی رسید

motad
نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها درباره کاهش سن اعتیاد در بین دانش آموزان هشدار داد. او گفت قبلا دانش‌آموزان دوره متوسط دوم درگیر اعتیاد بودند اما حال دانش‌آموزان دوره ابتدایی نیز با مشکل اعتیاد مواجه شده‌اند.
خبرگزاری ایلنا روز چهارشنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) به نقل از این مقام محلی می‌نویسد که اعتیاد از دانش آموزان دوره متوسط دوم به دانش آموزان دوره ابتدایی رسیده است.
مقامات محلی استان خراسان جنوبی تاکید می‌کنند که در خراسان جنوبی به دلیل نزدیکی با مرز افغانستان گرایش به اعتیاد بیشتر است.

عضو شورای عالی استان‌ها اظهار نگرانی کرده است که دانش آموزان مناطق مرزی به مواد مخدر دسترسی دارند و در چهار شهرستان مرزی استان خراسان جنوبی دانش‌آموزان ابتدایی حتی درگیر مواد مخدر و از نوع صنعتی شده‌اند.
فنودی گفته است دانش‌آموزان معتاد شناسایی می‌شوند و جهت ترک اعتیاد از طریق آموزش و پرورش با همکاری بهزیستی به کمپ معرفی می‌شوند اما بعد از ترک دوباره به سمت مواد مخدر می‌روند.
او دلیل اعتیاد دوباره دانش‌آموزان را از جمله در دسترس بودن مواد مخدر و پایین بودن قیمت آن می‌داند.

"اعتیاد دانش آموزان جای تعجب ندارد"
علیرضا موسوی‌نژاد، مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی درباره افزایش دانش‌آموزان مبتلا به اعتیاد گفته است که "این موضوع جای تعجب ندارد" چونکه این استان با "کشور قطب تولید‌کننده مواد مخدر دنیا" هم مرز است.
آمار دقیقی درباره شمار دانش‌آموزان معتاد در ایران اعلام نشده است. آخرین آمار مربوط می‌شود به سال تحصیلی سال ۹۴ - ۹۵ است.
منصور کیایی، مدیرکل دفتر مراقبت از آسیب‌های اجتماعی آموزش‌وپرورش در آن‌زمان اعلام کرده بود که یک درصد از دانش‌آموزان یعنی ۱۳۶ هزار دانش‌آموز در معرض خطر مصرف مواد مخدر هستند.
.
منبع: دویچه وله