Uncategorised

کارگران پیمانکاری پتروشیمی خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش درآمدشدند

kargaran petrochimiکارگران پیمانکاری پتروشیمی مسجد سلیمان خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش دستمزدهایشان هستند.

برخی منابع کارگری در پتروشیمی مسجد سلیمان به خبرنگار ایلنا گفتند: ما کارگران پیمانکاری شاغل در شرکت صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان در استان خوزستان هستیم که چند سال است به دنبال اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این واحد تولیدی هستیم.

این گروه از کارگران با بیان اینکه در قانون کار نیز بر الزامی بودن اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در کارگاه‌های بالای ۵۰ نفر تاکید شده است با این‌حال اجرای طرح اخیر همچنان مسکوت مانده است، گفتند: ما به‌ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل خود بارها اعتراض کرده‌ایم.

طبق اظهارات آن‌ها؛ عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در مورد کارگران باعث شده درآمد مزدبگیران این واحد پتروشیمی در حد و اندازه حداقل‌های قانونی باقی بماند.

آن‌ها در ادامه با اشاره به «ماده ۵۰ قانون کار» گفتند: بر اساس ماه ۵۰ قانون کار، وظیفه‌ی پیگیری اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، چنانچه کارفرمایان مشمول این قانون در مهلت‌های تعیین شده مشاغل کارگاه‌های خود را ارزیابی نکرده باشند، برعهده‌ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

این تعداد از کارگران پیمانکاری پتروشیمی مسجد سلیمان با بیان اینکه این مجموعه پالایشگاهی متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری از مجموعه‌های وزارت کار است که چندی پیش با مشکلات مدیریتی همراه بود اما با دستور مدیرعامل صندوق درخرداد ماه مدیریت جدید جایگزین شده است؛ گفتند: درخواست ما از مدیریت جدید پیگیری اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش درآمد است. وقتی دستمزدهای ما آن‌چنان پایین است که با حداقل دستمزد به اضافه‌ی مزایای مزدی نمی‌توان حتی یک سوم هزینه‌های ماهانه‌ی زندگی را تامین کرد، تنها امید ما کارگران مشمول قانون کار به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است.

منبع: ایلنا