Uncategorised

ادامه اعتراضات شبانه در مناطق مختلف تهران و شهرهای اصفهان، کرج، رشت، و الیگودرز و اعتصاب کامیونداران

eterazat iran1401

«بنابر ویدیوها و گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مناطقی چون شهرآرا، شهرک چیتگر، تهرانپارس، و چهاردیواری پونک در شهر تهران و مناطقی از شهرهای کرج، رشت، اصفهان، الیگودرز و شمار دیگری از شهرهای ایران، شامگاه شنبه پنجم آذر ماه شاهد اعتراضات شبانه علیه جمهوری اسلامی بود.»
 
معترضان در شهرآرا در ادامه اعتراضات شبانه خود با سر دادن شعارهایی از جمله «از کردستان تا تهران، جانم فدای ایران» و «تهران بشه کردستان، ایران میشه گلستان» از مردم غرب کشور و مقاومت‌شان در مقابل سرکوب نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اعلام پشتیبانی کردند.
 
جمعی از ساکنان شهرک چیتگر نیز در اعتراضات شبانه به سر دادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی، از جمله شعار «این آخرین پیامه، هدف کل نظامه»، «فقر فساد گرانی، میریم تا سرنگونی»، «مجتبی بمیری، رهبری رو نبینی»، و «تجاوز، جنایت، مرگ بر این ولایت» سردادند.
 
در منطقه چهاردیواری پونک در شمال غرب تهران نیز جمعی از مردم در شعارهای شبانه، شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور»، «آزادی، آزادی، آزادی»، «از زاهدان تا تهران، جانم فدای ایران» و «از کردستان تا تهران، جانم فدای ایران» سر دادند.
 
معترضان در تهرانپارس نیز شامگاه شنبه پنجم آذر ماه به اعتراضات خیابانی ادامه دادند. شعارهای «فقر فساد گرونی، میریم تا سرنگونی»، «ننگ ما ننگ ما، رهبر الدنگ ما» از جمله شعارهای اعتراضات شامگاه شنبه در تهرانپارس بود.
 
در گلشهر کرج نیز شامگاه شنبه پنجم آذر ماه، جمعی از مردم در اعتراضات خیابانی شعارهایی در حمایت از مردم کردستان و سیستان و بلوچستان سر دادند. شعار ««زاهدان، کردستان، چشم و چراغ ایران» و «از کردستان تا تهران، جانم فدای ایران» از جمله شعارهای معترضان در اعتراضات شبانه گلشهر کرج بود.
 
در تعدادی از محلات شهر رشت نیز شامگاه شنبه، معترضان از داخل منازل خود شعارهایی علیه جمهوری اسلامی سردادند. شعار «مرگ بر دیکتاتور» از جمله شعارهای مردم رشت در اعتراضات شنبه شب بود.
معترضان همچنین بنری با شعار «زنده باد آزادی، زن، زنده باد کردستان» را در ساعت‌های پایانی شامگاه شنبه در یکی از مناطق پرتردد رشت نصب کردند.
 
جمعی از مردم شهر اصفهان نیز شامگاه شنبه پنجم آذر ماه در خیابان نظر میانی و منطقه جلفای این شهر تجمع اعتراضی برپا کرده و به سر دادن شعار علیه جمهوری اسلامی پرداختند.
معترضان شامگاه شنبه در اصفهان همچنین در ادامه اعتراضات شبانه خود شعار «هیز تویی، هرزه تویی، زن آزاده منم» سردادند.
 
در شهر الیگودرز در استان لرستان نیز شماری از جوانان معترض شامگاه شنبه نماد نصب شده در میدان خمینی این شهر را که طرحی از نمازخوانی روح‌الله خمینی بود، به آتش کشیدند.
 
اعتصاب کامیونداران در برخی نقاط کشور آغاز شد
هم‌زمان با ادامه اعتراض‌ها و در ادامه اعتصابات روزهای اخیر در برخی مراکز تولیدی ایران، برخی گزارش‌ها از شکل‌گیری اعتصاب کامیونداران در برخی نقاط کشور، ازجمله در منطقه شاپور اصفهان، طی روز یک‌شنبه، حکایت دارد.
 
روز یکشنبه ۶ آذر، ویدئوهایی از کامیونداران منتشر شده که در آن اعلام می‌کنند به‌رغم این‌که برای تشویق آنان اعلام شده «سوخت ترمیمی» به کامیونداران تعلق می‌گیرد، اعتصاب کرده‌اند.
 
اعتصاب کامیونداران یک روز پس از آن در حال شکل‌گیری است که گزارش‌هایی از اعتصاب در برخی کارخانه‌ها و مراکز تولیدی ازجمله شرکت ذوب آهن اصفهان منتشر شد.
 
 
نقل از سایت رادیو فردا