Uncategorised

روسیه با پهپادهای ایرانی شاهد-۱۳۶ اوکراین را می‌زند؛ باید هر دو مجازات شوند

Okrein Jang Mariopol
رئیس‌جمهور اوکراین در پیام جدید خود مدعی شد که مسکو با پهپادهای شاهد-136 ایران به اوکراین حمله کرده است و بنابراین روسیه و ایران باید به طور مشترک مسئول شناخته شوند و مجازات شوند.

زلنسکی
رویداد۲۴ ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز گذشته (دوشنبه 19 دسامبر، 29 آذر ماه) در پیامی ویدئویی، لفاظی علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.

به گزارش فارس، رئیس‌جمهور اوکراین در پیام جدید خود مدعی شد که مسکو با پهپادهای شاهد-136 ایران به اوکراین حمله کرده است و بنابراین روسیه و ایران باید به طور مشترک مسئول شناخته شوند و مجازات شوند.

وی در این پیام مدعی شد: «امروز صبح در چندین منطقه و شهر از کشور ما متأسفانه  با صدای مشخصه (پهپادهای) شاهد ایران تحت تأثیر قرار گرفت. خوشبختانه اکثر آن‌ها به هدف‌های درنظرگرفته شده اصابت نکرد و این مساله صبح امروز ما را بهتر کرد. 30 پهپاد شاهد ساقط شد که چندان نتیجه بدی نیست».

وی در ادامه گفت: «من می‌خواهم از تمامی جنگنده‌های ضدهوایی،‌ خلبانان و گروه‌های شلیک سیار برای این نتیجه و برای محافظت از آسمان اوکراین قدردانی کنم».

زلنسکی  ادامه داد: «این پهپادهای شاهد که روسیه مورد استفاده قرار داده است، بخشی از بسته جدید (ایران به روسیه) است. این یک اقدام تروریستی بین‌المللی دو رژیم است که به یکدیگر علیه مردم کمک می‌کنند و هر دو کشور باید برای چنین چیزی مسئول شناخته و مجازات شوند».

زلنسکی در ادامه افزود که در نتیجه حملات پهپادی روز گذشته روسیه، تعداد افراد بیشتری در اوکراین در مقایسه با روز قبل از آن با مشکل قطعی برق مواجه شدند.
منبع: فارس