Uncategorised

نیمی از مدارس کشور توسط خیران ساخته می شود

Madarese Dolati

بابلسر- وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشارکت خیران در ساخت مراکز آموزشی گفت: نیمی از مدارس کشور توسط خیران احداث می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های آموزشی شهرستان بابلسر با اشاره به نقش خیران در ساخت و تکمیل پروژه‌های آموزشی، فرهنگی و تربیتی اظهار داشت: بخش اعظم پروژه‌ها توسط خیران انجام شده است.

وی اهدای زمین و کمک‌های نقدی را از جمله حمایت‌های خیران برشمرد و گفت: بخشی از اعتبارات طرح‌های آموزشی و پرورشی بابلسر در قالب سفر رئیس جمهور تأمین می‌شود و تلاش می‌کنیم تا ابتدای تابستان آینده سه پروژه در دست اقدام بابلسر را تکمیل کنیم.

وی از خیران مدرسه ساز برای ساخت مدارس و مراکز فرهنگی و پرورشی تقدیر کرد و گفت: تقریباً نیمی از مدارس کشور توسط خیران ساخته می‌شود و این مسئله جای تقدیر دارد و ارزشمند است.

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران نیز با اظهار اینکه خیران نسبت به دولت در نوسازی و بازسازی مدارس پیشگام هستند، افزود: بیش از سه هزار خیر مدرسه ساز در استان شناسایی شده است و نقش مؤثری در ساخت و اجرای پروژه‌ها دارند.

وی اظهار داشت: دولت بنا دارد با توجه به محدودیت بودجه‌ها، نسبت به مولدسازی دارایی‌های آموزش وپرورش اقدام و آن را برای تکمیل و توسعه به خیران واگذارکند و امیدواریم با اجرای این طرح، شاهد جهش در طرح‌ها باشیم.