Uncategorised

تجمع ایرانیان در شهرهای جهان برای حمایت از اعتراضات سراسری

Tazahorat Jahani2022

«بسیاری از شهرهای جهان از جمله ملبورن استرالیا، اسلو پایتخت نروژ، گوتنبرگ سوئد، شهرهای تورنتو، مونترال و ونکوور کانادا، راکویل در ایالت مریلند و لس‌انجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا در آخرین ساعت‌های سال ۲۰۲۲ میلادی و در آستانه آغاز سال ۲۰۲۳، شاهد تجمع ایرانیان در حمایت از اعتراضات سراسری و مخالفت با جمهوری اسلامی بود.»
 
جمعی از ایرانیان شامگاه شنبه با تجمع مقابل پارلمان شهر ملبورن استرالیا در آخرین ساعت‌های سال ۲۰۲۲ بر حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران تاکید کردند.
 
در جریان این تجمع، ایرانیان مقیم ملبورن با در دست داشتن پلاکاردها به سردادن شعارهایی در مخالفت با جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای از جمله شعار مردم شهرهای مختلف ایران «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» پرداختند.
 
در اسلو، پایتخت نروژ، نیز جمعی از ایرانیان شامگاه شنبه و در دقایق منتهی به تحویل سال میلادی مقابل سفارت جمهوری اسلامی تجمع کردند.
ایرانیان مقیم اسلو در این تجمع، با نمایش تصاویر کشته‌شدگان اعتراضات سراسری در ایران، بار دیگر بر حمایت خود از معترضان و مخالفت با جمهوری اسلامی تاکید کردند.
 
جمعی از ایرانیان ساکن گوتنبرگ سوئد نیز روز شنبه در آخرین روز سال میلادی با برگزاری تجمعی بر پشتیبانی خود از اعتراضات سراسری و حمایت از معترضان در ایران تاکید کردند و همزمان با روشن کردن شمع به معترضان کشته شده ادای احترام کردند.
 
در شهر تورنتوی کانادا نیز جمعی از ایرانیان در آخرین ساعت‌های سال ۲۰۲۲ برای پانزدهمین هفته در میدان ملستمن این شهر تجمع کردند.
حاضران در تجمع شهر تورنتو اقدام به همخوانی سرود «ای ایران» و سردادن شعارهای علیه جمهوری اسلامی کردند.
 
در مونترال کانادا نیز جمعی از ایرانیان مقیم این شهر عصر شنبه در آخرین روز سال میلادی، تجمعی در حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران برگزار کردند.
جمعی از ایرانیان مقیم شهر ونکوور در غرب کانادا نیز شامگاه شنبه در تجمعی باردیگر بر حمایت خود از معترضان در ایران تاکید کردند.
 
شهر راکویل در ایالت مریلند آمریکا هم عصر شنبه در آخرین ساعات‌های سال ۲۰۲۲ جمع گسترده‌ای از ایرانیان با وجود بارش باران برای پانزدهمین هفته تجمعی در حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران برگزار کردند.
شعارهای علیه جمهوری اسلامی و اجراهای نمادین در حمایت از اعتراضات سراسری از جمله بخش‌های مختلف تجمع ایرانیان در مرکز ایالت مریلند بود.
 
در شهر لس‌آنجلس در غرب آمریکا و یکی از آخرین مناطقی در جهان که سال میلادی در آن تحویل می‌شود، جمع گسترده‌ای از ایرانیان عصر روز شنبه تجمعی در حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران برگزار کردند.
لس‌آنجلس و ایالت کالیفرنیا بیشترین جمعیت ایرانیان خارج از کشور را در خود جا داده است و از سال‌ها پیش همواره شاهد تجمع‌های در مخالفت با جمهوری اسلامی بوده است.
ایرانیانی که روز شنبه در تجمع لس‌انجلس شرکت کرده بودند با سردادن شعارهایی بار دیگر بر مخالفت خود با جمهوری اسلامی و حمایت از اعتراضات سراسری و معترضان در ایران تاکید کردند.
 
شمار دیگری از شهرهای جهان نیز روز شنبه و همچنین در تعدادی از شهرها روز جمعه، در دو روز پایانی سال میلادی شاهد تجمع‌های مشابه ایرانیان در حمایت از اعتراضات سراسری بوده‌اند.
 
 
منبع: رادیو فردا