Uncategorised

وزارت دفاع ایران از حمله پهپادی به یک مجتمع‌نظامی در اصفهان خبر داد

Enfejar Esfahan mohematsazi

«به دنبال گزارش‌ها درباره شنیدن شدن صدای انفجارهای مهیب در اصفهان، وزارت دفاع ایران بامداد یکشنبه نهم بهمن در بیانیه‌ای از حمله پهپادی به یکی از مجتمع‌های کارگاهی این وزارت‌خانه در اصفهان خبر داد.»
 
وزارت دفاع ایران می‌گوید این حمله شامگاه شنبه هشتم بهمن ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۲۳:۳۰ به یکی از مجتمع‌ های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت و یکی از این پهپادهای مهاجم توسط پدافند هوایی رهگیری شد.
این بیانیه می افزاید «دو فروند دیگر» از پهپادهای مهاجم «در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر» شدند.
وزارت دفاع ایران همچنین می‌گوید٬ این حمله پهپادی «ناموفق» تلفات جانی نداشته و«آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد» کرده است.
این در حالی است که در پی شنیده شدن صدای انفجار مهیب در شهر اصفهان، صداوسیمای جمهوری اسلامی اعلام کرد:«این انفجار در یکی از مراکز مهمات‌سازی وزارت دفاع روی داده است» و همزمان مدیرکل بحران استانداری اصفهان گفت که علت شنیده شدن صدای انفجار «در دست بررسی است».
 
محمدرضا جان‌نثاری، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان، نیز با اعلام این‌که «صداهای انفجار» در اصفهان مربوط به یکی از مراکز وابسته به وزارت دفاع بود٬ اظهار داشت: «در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که این صداها به علت انفجار در یکی از مراکز نظامی وابسته به وزارت دفاع بوده است.»
 
محمدرضا جانثاری اضافه کرد: «چند صدای انفجار در شهر اصفهان» شنیده شده و «منجر به ترس مردم شده است».
معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان تصریح کرد این انفجارها «تلفات جانی نداشته اما ارزیابی خسارات در دست بررسی است».
 
خبرگزاری دولتی ایرنا هم به نقل از شاهدان عینی می‌گوید این انفجار در یکی از صنایع دفاعی وابسته به وزارت دفاع در خیابان خمینی اصفهان روی داده است.
 
کانال‌های تلگرامی که خبرهای شهر اصفهان را پوشش می‌دهند، با تاکید بر «شنیده شدن صدای چند انفجار مهیب» می‌گویند که صدای این انفجارها «در محدوده خیابان خمینی،عاشق‌آباد و شهرک کوثر» اصفهان شنیده شده است.
این منابع خبری محلی تاکید کردند که «صدای انفجارها تا کیلومترها دورتر نیز شنیده شده است.»
 
در همین حال خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز شنیده شدن صدای انفجار مهیب در شهر اصفهان را تایید کرد و درباره منشا صدای انفجار نوشت: «این انفجار در یکی از مراکز مهمات‌سازی وزارت دفاع روی داده است.»
 
 
 
منبع خبر: سایت رادیو فردا