Uncategorised

گزارش از دستگیریها ، اعدام ، رهایی از اعدام و تجمعات اعتراضی

hoghughe bashar4افزایش شمار اعدام شدگان در زندان کرمان به چهار تن

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز دوشنبه دهم بهمن ماه، حکم اعدام یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان کرمان به اجرا درآمد. با احتساب این زندانی شمار اعدام شدگان امروز در این زندان به چهار تن افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز دوشنبه دهم بهمن ماه ۱۴۰۱، چهار زندانی در زندان کرمان اعدام شدند.

در این گزارش هویت این افراد “رسول صفرزایی (صفاری)، ۵۰ ساله، متاهل و پدر ۴ فرزند، عبیدالله (کریم) صفرزایی، ۳۴ ساله، فرزند عبدالحمید متاهل و پدر ۳ فرزند هر دو فرزند عبدالحمید و حبیب الله سارانی اهل زاهدان” و “(نام کوچک نامشخص) بهزادی، اهل کرمان” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش این زندانیان پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بودند.

تاکنون اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

در روز جاری، اجرای حکم اعدام سه تن از این زندانیان اطلاع رسانی شده بود.

 .............

 رهایی یک زندانی از اعدام در برازجان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی محکوم به اعدام در زندان برازجان با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، یک زندانی در زندان برازجان پس از تحمل ۹ سال حبس با کسب رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

براساس این گزارش، با پیگیری‌هایی که از سوی دستگاه قضایی، مسئولین زندان برازجان، معتمدین و متولیان فرهنگی منطقه و بندر شیرینو برای کسب رضایت خانواده مقتول صورت گرفت، در نهایت بامداد امروز اولیای دم از حق خود گذشتند.

با اعلام رضایت اولیای دم، این زندانی که اهل یکی از روستاهای شهرستان کنگان است، زندگی دوباره یافت.
...........

بازداشت سه شهروند به دلیل “شعارنویسی” در نکا

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی شهرستان نکا واقع در استان مازندران از بازداشت سه شهروند به دلیل آنچه که “آتش سوزی عمدی و شعار نویسی” عنوان کرده، خبر داد و گفت، پرونده این افراد به مرجع قضایی تحویل داده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سه معترض در نکا توسط پلیس بازداشت شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا در این خصوص مدعی شد: “پس از کسب خبری مبنی بر آتش سوزی عمدی و شعارنویسی در یکی از روستاهای این شهرستان، اقدامات برای شناسایی عامل یا عاملان اصلی در دستور کار پلیس قرار گرفت.”

قاسم عزیزی افزود: این شهروندان پس از شناسایی در محدوده شهرستان نکا دستگیر و به مقر پلیس اطلاعات منتقل شدند. همچنین، پرونده این افراد پس از تکمیل به مرجع قضایی تحویل داده شد.

در این گزارش به هویت این شهروندان اشاره ای نشده است.
........

 دستکم ۱۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه دهم بهمن ماه، شماری از بازنشستگان مخابرات در استانهای یزد، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، کردستان، خوزستان، تهران، گیلان، کرمانشاه و ایلام در مقابل ساختمان اداره مخابرات مرکز استانهای خود، همچنین جمعی از بازنشستگان مس سرچشمه در تهران مقابل دفتر شرکت ملی صنایع مس ایران و پرستاران در شیراز مقابل ساختمان استانداری و دانشگاه علوم پزشکی این شهر در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمعات اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه دهم بهمن ماه ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان مخابرات در استانهای یزد، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، کردستان، خوزستان، تهران، گیلان، کرمانشاه و ایلام در مقابل ساختمان اداره مخابرات مرکز استانهای خود در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، با سر دادن شعار و در دست داشتن پلاکاردهایی در مقابل ساختمان اداره مخابرات شهرهای خود، دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان مس سرچشمه تهران

امروز دوشنبه دهم بهمن ماه ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان مس سرچشمه در اعتراض به انتقال صندوق مس بدون رضایت سهامداران به زیرمجموعه وزارت رفاه، با در دست داشتن پلاکاردهایی مقابل دفتر شرکت ملی صنایع مس ایران در خیابان ولیعصر تهران دست به تجمع زدند.

این بازنشستگان با اشاره به اینکه خواستار احیای استقلال از دست رفته صندوق بازنشستگی خود هستند، در این خصوص اینگونه بیان کردند: “در تاریخ پنجم اسفند ۱۴۰۰، صندوق مس را بدون رضایت سهامداران به زیرمجموعه وزارت رفاه منتقل کردند؛ این در حالیست که صندوق و تمام دارایی‌ های آن متعلق به ما بازنشستگان است و از محل اندوخته‌ی سالیان ما ایجاد شده است.

تجمع اعتراضی شماری از پرستاران در شیراز

امروز دوشنبه دهم بهمن ماه ۱۴۰۱، شماری از پرستاران در شیراز در اعتراض به حقوق معوقه خود، با در دست داشتن پلاکاردهایی مقابل ساختمان استانداری و دانشگاه علوم پزشکی این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

.....................