Uncategorised

اعتصاب در ذوب آهن اصفهان؛ شماری از کارگران «بازداشت شدند»

zobahan-esfahan
رسانه‌های کارگری در ایران از مداخله نیروهای امنیتی در اعتصاب کارگران متجمع ذوب آهن اصفهان و تداوم ایجاد فضای رعب و وحشت میان اعتصاب‌کنندگان خبر داده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران شامگاه یکشنبه ۷ اسفند در کانال تلگرامی خود نوشت که در واکنش به اعتصاب کارگران مجتمع ذوب آهن اصفهان چند صد نفر از نیروهای انتظامی و گارد ویژه برای ساعت‌ها در محل حضور یافته و با رژه‌ موتوری در صدد تشدید فضای رعب و وحشت میان کارگران معترض برآمده‌اند.

این گزارش می‌گوید که حضور نیروهای امنیتی در مجتمع ذوب آهن اصفهان که با بازداشت شماری از کارگران همراه بوده است، همچنان ادامه دارد.

کارگران ذوب‌آهن اصفهان از روز شنبه ۶ اسفند در اعتراض به عدم تحقق مطالبات خود دست به اعتصاب زده و در محوطه این متجمع صنعتی تجمعاتی را برپا کردند. ویدیوهای متعددی نیز طی این مدت از اعتصاب و تجمع کارگران ذوب آهن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

اما گزارش‌ها حاکی است که نیروهای گارد ویژه و حراست مجتمع ذوب آهن اصفهان با هدف فرونشاندن این اعتراض صنفی دست به سرکوب کارگران زده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران در ادامه گزارش خود نوشته که مأموران امنیتی روز یکشنبه نیز به شناسایی و بازداشت تعدادی از کارگران اقدام کردند.

این گزارش به نقل از کارگران ذوب‌آهن اصفهان می‌گوید که آنها اطلاعی از وضعیت همکاران بازداشت‌شده خود ندارند و به خاطر پراکندگی کارگران بازداشتی از بخش‌های مختلف مجتمع، تعداد دقیق و اسامی آنها نیز در دست نیست.

کارگران مجتمع ذوب آهن اصفهان طی ماه‌های اخیر چندین بار دست به اعتصاب گسترده زدند، از جمله در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان‌ و ۵ آذر.

یکی از مهم‌ترین خواسته کارگران شرکت ذوب‌ آهن اصفهان افزایش دستمزد آنان است که نسبت به کارگران شاغل در سایر شرکت‌های فولاد پایین‌تر است.
.
منبع: رادیو فردا