Uncategorised

ترورهای بیولوژیک در مدارس دخترانه در آبادان و اصفهان و اهواز و تبریز و خورموسی و رامهرمز و شیراز و کاشان و یزد و ...

Terreur-Biologique-1 ایران وایر: بر اساس گزارش‌ های رسیده به «ایران وایر»، امروز یکشنبه ۱۴‌ اسفند ۱۴۰۱، دانش‌ آموزان تعدادی از مدارس در شهرهای اهواز، آبادان و رامهرمز، دچار مسمومیت با گازهای سمی شده و به بیمارستان منتقل شده‌ اند.
 
سخنگوی اورژانس بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفته است که دانش‌ آموزان دبیرستان دخترانه خیام در منطقه شهرک دانشگاه اهواز با استشمام بوی نامطبوع پراکنده شده در کلاس‌ ها بدحال شده و با سه دستگاه آمبولانس به این محل اعزام شده‌ اند.
 
به گفته روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تعداد این دانش‌ آموزان ۴‌ تن بوده که به بیمارستان گلستان شهر اهواز منتقل شده‌ اند.
 
بر اساس اطلاعات رسیده به «ایران‌ وایر»، فضای شهرهای استان خوزستان ملتهب است و خانواده‌ ها با اضطراب بسیاری به‌ دلیل ناتوانی نهادهای مسئول در تأمین امنیت دانش‌ آموزان، مواجه شده‌ اند.
 
مدرسۀ دخترانه توانا نیز امروز ۱۴ اسفند، مورد حملۀ شیمیایی قرار گرفت و دانش‌ آموزان آن مسموم  شدند.
 
والدی که فرزندش در این مدرسه درس می‌ خواند به «ایرا ن‌وایر» گفته است: «در خیابان بودم که فرزندم با من تماس گرفت و گفت سریع به مدرسه‌ شان بروم، چون همکلاسی‌ هایش مسموم شده‌ اند و او وحشت کرده است. فرزندم مقنعه‌ اش را خیس کرده و مقابل بینی و دهانش گرفته بود تا برسم».
 
امروز همچنین گزارش‌ هایی حاکی از مسمومیت شیمیایی دانش‌ آموزان در شهر آبادان به «ایران‌ وایر» رسیده است.
 
بر اساس اطلاعات رسیده، ۲۷ دانش‌ آموز دبیرستان حضرت رقیه در شهر آبادان، با علایم مسمومیت و مشکلات شدید تنفسی به بیمارستان منتقل شده‌ اند.
 
یک فرد آگاه به «ایران‌ وایر» خبر داد که این مدرسه یکی از مدارس شهر آبادان است که در دوران اعتراضات سراسری، تجمعات اعتراضی گسترده‌ ای توسط دانش‌ آموزان آن برگزار شده است.
 
بر اساس اطلاعات رسیده به «ایران‌ وایر»، بعد از انتشار خبر مسمومیت دانش‌ آموزان در دبیرستان حضرت رقیه آبادان، دانش‌ آموزان مدرسۀ صدیقه کبری که در مجاورت این دبیرستان قرار دارد، قصد خروج از مدرسه را داشتند که مدیر مدرسه با قفل کردن درها، مانعِ خروج آنها از مدرسه شده است.
 
منابع آگاه می‌ گویند، والدین دانش‌ آموزان و مدیر این مدرسه با هم درگیر شدند. این مدرسه نیز از مدارس حامی اعتراضات در جنبش زن زندگی آزادی بوده است.
 
یکی از شهروندان آبادان نیز به «ایران‌ وایر» گفت، دبستان فرهنگ در شهر آبادان نیز مورد حملۀ گازهای شیمیایی قرار گرفته و بعد از مراجعۀ والدین، به آنها گفته شد که فرزندانشان را ببرند و دیگر به مدرسه نفرستند.
 
این شاهد عینی از حضور پر تعداد مأموران نیروی انتظامی و لباس شخصی در برابر مدارسی که دانش‌ آموزانشان مسموم شده‌ اند، خبر داده است.
 
به گفتۀ این فرد آگاه، از صبح امروز شمار زیادی از دانش‌ آموزان در آبادان و جزیره مینو به بیمارستان طالقانی این شهر منتقل شده‌ اند : «وضعیت شهر افتضاح است. مأمورهای امنیتی، همۀ راه‌ ها را بسته‌ اند و آمبولانس پشت آمبولانس به سمت بیمارستان روان است».
 
یکی از شهروند- خبرنگاران ایران‌ وایر، ویدیویی از وضعیت یکی از بیمارستان‌ های اهواز ارسال کرده و نوشته است: « حداقل در ۶ مدرسه در اهواز امروز بچه‌ ها مسموم شدند و در بیمارستان‌ ها جای سوزن انداختن نیست».
 
اکانت توییتری «۱۵۰۰ تصویر»، به نقل از یک منبع آگاه، از مسمومیت دختران مدرسۀ فاطمه زهرا در آبادان و یکی از مدارس دخترانۀ خرمشهر خبر داده و نوشته است: «پلیس‌ ها، راه را بسته بودند، مأموران لباس شخصی به مردم حمله می‌ کردند».
 
گزارش‌ ها حاکی از آن است که امروز یکشنبه برای دومین روز متوالی، دانش آموزان دختر مدرسۀ زینب در شهرستان رامهرمز، مورد حملۀ شیمیایی قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شده‌ اند.
 
منابع آگاه همچنین از مسمومیت دانش‌ آموزان مدارس کوثر و بنت الهدیِ بندر خورموسى، به‌ دليل مسموميت شيميايى، خبر دادند.
 
خور موسی یکی از خور های خلیج‌ فارس است که در محدودۀ بخش بندر امام خمینی در شهرستان ماهشهر استان خوزستان است.
 
خبرگزاری «مهر» نیز از تکرار  مسموم‌ سازی دانش‌ آموزان در مدرسۀ دخترانۀ شاهد خیابان مطهری اصفهان، برای دومین روز پیاپی، خبر داده است.
 
۵۰ دانش‌ آموز در دبیرستان دخترانۀ بقراط شهر نیشابور نیز، دچار علائم مسمومیت شده و ١٠ تن از آنها به‌ دلیل وخامت حالشان، به بیمارستان منتقل شدند.
 
گزارش‌ هایی نیز از مسمومیت دانش‌ آموزان در مدارس دخترانه فاطمیه و سرداران شهید در تبریز، و مدرسه دخترانه «سیدالشهدا» در شهر یزد، در رسانه‌ های اجتماعی منتشر شده است.
 
اکانت توییتری «۱۵۰۰ تصویر» همچنین از مسمومیت دانش‌ آموزان ۵ مدرسه در نزدیکی پایگاه هوایی ارتش شیراز، خبر داده است.
 
یک فرد آگاه از شیراز نوشته است:  تاحالا این حجم از پلیس و آمبولانس یکجا ندیده بودم، اول با صدای ۹ تا آمبولانس، ۲ تا هلیکوپتر ،فهمیدیم خبری شده، اما اجازه نمی‌ دانند به محل نزدیک بشویم و ببینیم چه شده است».
 
پایگاه خبری امتداد نیز در گزارشی کوتاه از انتقال ۱۱ دانش‌ آموز یک مدرسه بندرعباس به بیمارستان خبر داده و نوشته است: «۱۱دانش آموز مدرسۀ دخترانه کوثر در بندرعباس، به‌ دلیل آنچه سختی در تنفس عنوان شد، به بیمارستان منتقل شده‌ اند. این مدرسه در محلِ ۶۰۰ دستگاهِ بندرعباس، واقع شده است».
 
روزنامه «صبح ساحل»، از نشریات محلی بندرعباس نیز نوشته است که در منطقۀ ۶۰۰ دستگاه، علاوه‌ بر مدرسۀ کوثر، دانش‌ آموزان یک مدرسۀ دخترانه دیگر با نام نسیبه نیز با علایم مسمومیت و نفس تنگی، به بیمارستان منتقل شده‌ اند.
 
بعد از مسموم شدن دختران دانش‌ آموز هنرستان کتابچی کاشان در روز گذشته، امروز یکشنبه ۱۴اسفند، منابع مطلع از درگیری دانش‌ آموزان مدرسۀ دخترانه موتمن کاشان خبر دادند.
 
امتداد نوشته است که «مسئولان محلی در حال حاضر در بیمارستان شهید بهشتی کاشان حاضرند و از ارائۀ اطلاعات دقیق دربارۀ حادث، خودداری می‌ کنند».
 
ویدیو هایی نیز در رسانه‌ های اجتماعی منتشر شده اند که نشان می‌ دهند، خانواده هایِ دانش‌آموزان کاشانی، با تجمع مقابل آموزش‌ و پرورش، خواستار رسیدگی به وضعیت مدارس دخترانه و تعطیلی آنها تا اطلاع‌ ثانوی شدند.
 
مدیر روابط‌ عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز از وقوع مسمومیت دیگر در ٢ مدرسۀ ابتدایی و دبیرستان، در شهرهای زنجان و ابهر خبر داده است.