Uncategorised

بازداشت چند شهروند بدون حجاب و پلمب یازده واحد صنفی

bazdasht

خبرگزاری هرانا – در پی انتشار تصاویری از موتور سواری دو مرد به همراه سرنشینان زن بدون حجاب در رشت، معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس گیلان از بازداشت این شهروندان توسط ماموران انتظامی و اطلاعات این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، تعدادی شهروند به دلیل موتورسواری بدون حجاب بازداشت شدند.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس گیلان در این رابطه، اظهار داشت: “پس از شناسایی آنها، دستگیری این افراد در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان رشت و پلیس اطلاعات قرار گرفت.”

رسول‌ زاده فرساد، بدون اشاره به تعداد دقیق شهروندان بازداشت شده در این رابطه، عنوان کرد: “بازداشت متهمان پرونده مذکور با دستور قضایی صورت گرفته است”.

چندی پیش، انتشار ویدیویی از موتور سواری دو مرد به همراه سرنشینان زن بدون حجاب در خیابان منظریه رشت، بازتاب گسترده ای را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت.
.....

 بابل؛ پلمب یازده واحد صنفی به دلیل “عدم رعایت شئونات اسلامی”

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی بابل از پلمب یازده واحد صنفی در این شهرستان طی دو روز گذشته به دلیل آنچه “عدم رعایت شئونات اسلامی” عنوان کرده، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، طی دو روز گذشته یازده واحد صنفی در شهرستان بابل پلمب شد.

فرمانده انتظامی بابل علت پلمب این واحدهای صنفی را “عدم رعایت قوانین و مقررات صنفی و عدم رعایت شئونات اسلامی” عنوان کرد.

به گفته محمدزمان شالیکار ” برای ۱۷ واحد صنفی دیگر نیز اخطار پلمب صادر شده است.”

براساس این گزارش، صدور اخطار و پلمب این واحد های صنفی در راستای طرحی موسوم به “کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی و اماکن عمومی” صورت گرفته که توسط پلیس امنیت عمومی اجرا شده است.

هر ساله تعداد قابل توجهی از اماکن کسب و یا اقامتگاه های گردشگری، به دلایل مختلفی از قبیل عدم رعایت “حجاب اجباری” توسط مراجعه کنندگان یا متصدیان، عدم رعایت “شئونات اسلامی”، اجرای موسیقی زنده، رقص و پایکوبی و یا سرو غذا در ماه رمضان توسط مراجع ذی ربط پلمب می شوند. ممانعت از ادامه روند فعالیت این اماکن با توجیهات فوق امری مسبوق به سابقه است که غالبا با فرا رسیدن ماه رمضان افزایش می یابد.