Uncategorised

امام جمعه قم: نظام در سطح شرعی و سیاسی ذره‌ای از مسئله حجاب کوتاه نخواهد آمد

Hejab Ejbari
امام جمعه قم اظهار کرد: باید دانست که دشمن با تمرکز بر حجاب برنامه امنیتی گسترده‌ای دارد لذا اقدامات خودسرانه و حساب نشده در مسئله حجاب چه بسا برنامه دشمن را تکمیل می کند.

امام جمعه قم: نظام در سطح شرعی و سیاسی ذره‌ای از مسئله حجاب کوتاه نخواهد آمد

رویداد۲۴ خطیب جمعه قم گفت: دشمن با تمرکز بر حجاب، برنامه امنیتی گسترده‌ای دارد لذا اقدامات خودسرانه و حساب نشده در مسئله حجاب چه بسا برنامه دشمن را تکمیل می‏‎کند.آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه نماز جمعه قم که ۱۸ فروردین در مصلی قدس قم برگزار شد، عنوان کرد: سخنان مهم و گره‌گشای رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان و مدیران بخش‌های مختلف سرشار از نکات بدیع و تاثیرگذار در برون رفت از چالش‌ها و آسیب‌ها بود.

وی افزود: مدیران سخت‌کوش اگر با دید کارشناسانه به این سخنان بنگرند و تلاش کنند که رهنمود‌ها را اجرایی کنند به طور یقین برون رفت از مشکلات و تحقق خدمت بزرگ الهی را به همراه دارد.

وی بیان کرد: نقش یاد خدا در خدمت و معنویت در ماه رمضان به ویژه در شب‌های قدر اولین مطلب مهم رهبری است. جهل و غفلت نیز دو آسیب بزرگ معنوی است و معرفت و یاد مدام خداوند دو پشتوانه صیانت نفس و تقویت معنوی است. خطیب جمعه قم با بیان اینکه غفلت، پرتگاه بزرگی است، اضافه کرد: ذکر کثیر در عمل تاثیر گذار است و امام علی (ع) می‌فرماید: ذکر مداوم دل را آباد می‌کند و در پرتو آبادی دل، نهان و آشکار سامان پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بار‌ها تاکید کردند که مهم‌ترین مسئله کشور و معیشت مردم، اقتصاد است. ایشان با تاکید بر شعار سال بیان کردند که مشکلات اقتصادی بر روی مسائل اجتماعی و فرهنگی هم تاثیرگذار است. وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با قاطعیت بیان کردند کشف حجاب و ترویج فرهنگ برهنگی حرام شرعی و سیاسی است. یعنی اینکه نظام در سطح شرعی و سیاسی ذره‌ای از مسئله حجاب کوتاه نخواهد آمد.

بیشتر بخوانید: امام جمعه قم: حجاب الزام قانونی و مورد اتفاق آحاد جامعه است

امام جمعه قم اظهار کرد: باید دانست که دشمن با تمرکز بر حجاب برنامه امنیتی گسترده‌ای دارد لذا اقدامات خودسرانه و حساب نشده در مسئله حجاب چه بسا برنامه دشمن را تکمیل می‌کند. وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی با عنایت، ولی عصر (عج)، کمک مردم، برنامه‌ای همه جانبه، با انسجام همه بخش‌های کشور و به برکت خون شهدا و کوری چشم دشمنان، مسئله حجاب را حل خواهد کرد.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت: در مسئله مهارتورم و رشد اقتصادی از همه ظرفیت‌های کشور بدون حاشیه‌سازی باید استفاده کرد. برای عملیاتی کردن شعار سال همه بخش‌ها باید وظیفه خود را در زمینه مهار تورم انجام دهند و به الزامات رشد اقتصادی توجه کنند.

وی ادامه داد: صرفه جویی، بهره وری، ارتباط معقول دستگاه‌های مسئول با شرکت‌های بزرگ دولتی، مدیریت آن‌ها در جهت تقویت اقتصاد کشور در مهار تورم بسیار اهمیت دارد. شرکت‌های بزرگ پر درآمد که مواد اولیه آن داخلی است نباید با قیمت‌های جعلی دلار که از طرف دشمن هدایت می‌شود به تورم دامن بزنند.

آیت الله سعیدی بیان کرد: اقتصاد دریا پایه، توجه به مسیر شمال به جنوب با همکاری کشور‌های دیگر در تقویت تجارت بین المللی، احیای معادن، کارآفرینی و ثروت آفرینی در حوزه مسکن از دیگر توصیه‌های رهبر معظم انقلاب است.

امام جمعه قم با اشاره به مسئله تحولات جهانی گفت: نظم جهانی در حال تغییر است و در این زمینه رهبری بشارت دادند که تحولات جهانی در جهت تضعیف جبهه دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در این چهار سال چهار نخست وزیر عوض کرده است و دوقطبی شدید و مهاجرت نزدیک به دو میلیون صهیونیست به خارج آن‌ها را فلج کرده است و مقامات صهیونیستی دائم هشدار می‌دهند که فروپاشی رژیم صهیونیستی نزدیک است و عمر این رژیم به ۸۰ سال نمی‌رسد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: خداوند متعال درباره این بندگان غاصب و خونریز می‌فرماید که داغ بی‌نوایی و بدبختی بر آن‌ها زده شده است. وی یادآور شد: در سال جاری انتخاباتی خواهیم داشت که رهبر معظم انقلاب چهار راهبرد مشارکت حداکثیری، امنیت انتخابات، سلامت انتخابات و رقابت جدی در انتخابات را مورد توجه قرار دادند.