Uncategorised

دارزدن نفت وگاز ایران با طناب روسی

putin-rosi
یکی از بدشانسی‌های ایران همسایگی با کشوری نابردبار، غیرمداراجو، استیلاجو و بی‌رحم و ناآرام به نام روسیه است. روسیه در تاریخ معاصر ایران با سه چهره روسیه تزاری‌، روسیه استالینی و نیز روسیه مافیایی ولادیمیر پوتین برای ایران دردسرساز بوده و هست. روسیه تزاری در دوره ضعف قاجارها بخش‌های قابل اعتنایی از ایران را جدا کرد و به خاک خود پیوند زد.

روسیه استالینی با تاسیس حزب‌ها و جمعیت‌های سیاسی در مسیر جداسازی با استفاده از نیروهای ایرانی و به ویژه با انتشار اندیشه برده‌ساز مارکسیستی به ایرانیان آسیب زد. روسیه پوتین اما از دوره پیش همچون موریانه در تن و اندام ایران نفوذ کرده و قصد دارد با انواع ترفندهای غیردوستانه اما با پوشش رفاقت به ایرانیان آسیب بزند. یکی از مهیب‌ترین آسیب‌ها از جنس روسی ورود رهبری این کشور به حوزه سرنوشت‌ساز نفت و گاز ایران است. روس‌ها از یک سو بازی رازگونه‌ای راه انداخته‌اند تا اروپا از ایران دور شود و انزوای ایران در داستان انرژی در حال حاضر به روشنی دیده می‌شود. از سوی دیگر روس‌ها هرگاه لازم بوده با تبلیغات اغواکننده و گفت‌وگوهای بی‌فایده و بی‌فرجام وعده داده‌اند با ایران قراردادهای درازمدت در توسعه نفت و گاز می‌بندند. تازه‌ترین وعده را همین دیروز از سوی مقام‌های انرژی روسیه شنیدیم، به‌طوری که همزمان با افتتاح نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که دیروز در تهران افتتاح شد الکساندر نوآک معاون نخست‌وزیر و وزیر انرژی روسیه نیز به ایران آمده و وعده داده طرح ایجاد کنسرسیوم انرژی با حضور شرکت‌های ایران و روس برای بهره‌برداری از منابع نفت و گاز را بررسی خواهد کرد.

بعد از خیانت‌های پی‌درپی روس‌ها به ایران در بستر داستان‌سازی برای انرژی ایران و دادن اطلاعات نفت ایران به عراق در سال‌های تازه‌سپری‌شده و نیز به دلیل اینکه اصولا روسیه، ایران را رقیب بلندمدت خود در صنعت و تجارت جهانی گاز می‌داند در صورت به دست آوردن اطلاعات از ایران از آنها برای بهره‌برداری روسی و به زیان ایرانی‌ها استفاده خواهد کرد. درحالی که قیمت جاسوسی سیاسی و حتی نظامی از سوی مقام‌های روسی در سطوح گوناگون در بازار جاسوسی به حداقل رسیده است، چرا باید بار دیگر به روس‌های خیانتکار اعتماد کرد. این یک امر بدیهی است و نیاز به تصدیق ندارد که روسیه اجازه نخواهد داد رقیب اصلی‌اش در گاز آنقدر نیرومند شود که از او سبقت بگیرد.کارشناسان باور دارند باز کردن پای شرکت‌های دولتی و حکومتی روسیه که در اختیار مافیاهای روسی قرار دارند به معنای دار زدن نفت و گاز ایران با طناب روس‌ها است.
.
منبع: ساعت ۲۴