Uncategorised

رهایی از اعدام ده زندانی در شهرهای مختلف/ اجرای حکم اعدام یک زندانی زن در زندان مشهد

edam

خبرگزاری هرانا – ده زندانی در شهرهای بندرعباس، تهران، بهمئی، گچساران، چرام و کهگیلویه که پیشتر توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم و شاکی پرونده از اعدام رهایی یافتند. همچنین حکم اعدام یک زندانی زن که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مشهد به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز دوشنبه هشتم خرداد ۱۴۰۲، دو زندانی در بندرعباس از چوبه دار رهایی یافتند.

در این گزارش به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌ های هرمزگان آمده است: “دو زندانی محکوم به اعدام در زندان مرکزی بندرعباس امروز دوشنبه پیش از اجرای حکم مورد بخشش اولیای دم قرار گرفتند.”
رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

به گزارش همشهری آنلاین، یک زندانی که پیشتر از بابت تجاوز به یک کودک دوازده ساله به اعدام محکوم شده بود، با رضایت شاکی پرونده از چوبه دار رهایی یافت.

در این گزارش آمده است: ” ۱۲سال پیش پسر ۶ساله‌ ای که در کوچه‌ ای در پایتخت سرگرم بازی بود توسط مردی ربوده شد. این مرد به بهانه نشان دادن پرنده پسربچه را به خانه‌اش کشانده و او را تسلیم نیت‌ های شوم خود کرده بود که با شکایت خانواده پسربچه، متهم دستگیر شد. وی توسط دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد.”

بر اساس این گزارش، “در شرایطی که قرار بود سحرگاه ۲۵ اردیبهشت‌ ماه، این حکم اجرا شود، نوشتن توبه‌ نامه نجاتش داد و موجب توقف حکم اعدام وی شد تا نامه او مورد بررسی قرار بگیرد. از سوی دیگر شاکی این پرونده که حالا جوانی ۱۸ساله است به همراه پدرش به دادسرای جنایی تهران رفت و مرد اعدامی را بخشید.”
رهایی هفت زندانی در شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایرنا، رئیس شورای حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد از رهایی از اعدام هفت زندانی در شهرهای مختلف این استان خبر داد.

 سید ابراهیم ساجدی در این خصوص گفت: “چهار فقره قتل در بهمئی، یک مورد در گچساران، یک مورد در چرام و یک مورد در شهرستان کهگیلویه به همت ریش سفیدان و همکاری قضایی به گذشت منجر شد.”
اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان مشهد

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، حکم یک زندانی زن که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان مشهد به اجرا درآمد.

در این گزارش بدون اشاره به هویت این زندانی، به نقل از منابع مطلع آمده است: “این زن که در سن ۱۴ سالگی و با اجبار به عقد یکی از اقوام مادرش درآمده بود به اتهام قتل عمد فرزند خوانده خود توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود.”