Uncategorised

بدهی عراق را خرج آب تهران کنید که مردم آب نیترات‌دار نخورند/ نمی‌شود حق ملت را خرج حجاج کرد

ab ashamidani
حسن نوروزی در واکنش به مصرف بدهی عراق به عنوان ارز حجاج می‌گوید: دادن طلب وصول شده ارزی ایران از عراق به حجاج، ایجاد تورم می‌کند، چون آن‌ها این ارز را در داخل، تبدیل به پول نقد و در بازار هزینه می‌کنند. از طرفی، چون اجناس در عربستان گران‌تر است، حجاج، خریدهای خود از جمله هدایایشان را از ایران خریده‌اند.

حسن نوروزی نماینده مجلس

رویداد۲۴ محمد آیتی: پس از مدت‌ها کش و قوس و برگزاری جلسات در بالاترین سطوح، بالاخره طلب ایران از عراق وصول شود و حال خبر می‌رسد که دولت بنا دارد بخشی از این منابع مالی را تحت عنوان ارز مسافرتی در اختیار حجاج بگذارد. اکنون این پرسش به ذهن متبادر می‌شود «کشوری که در جنگ سخت اقتصادی قرار دارد و معیشت مردمش سال‌هاست به خطر افتاده، می‌باید چنین رویکردی را با منبع ارزی وصول شده خود داشته باشد؟»
کوکاکولا نخر، توی سود سهامش شریک شو

کوکاکولا نخر، توی سود سهامش شریک شو
پیشنهاد امروز
yektanet-logo-sign

حسن نوروزی نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به رویداد۲۴ می‌گوید: اگر چنین اتفاقی بیفتد، حرکتی ضدانقلابی و خلاف کرده‌اند. این پول برای کل مردم است و باید در جهت اهداف پایدار ملت ایران هزینه شود. دادن این منبع ارزی به حجاج، ایجاد تورم می‌کند، چون آن‌ها این ارز را در داخل، تبدیل به پول نقد و در بازار هزینه می‌کنند. از طرفی چون اجناس در عربستان گران‌تر است، حجاج خریدهای خود از جمله هدایایشان را از ایران خریده‌اند. از این‌رو بهتر است این بدهی دریافتی را در راه‌های پایداری همچون آب تهران هزینه کنیم که مردم تهران آب نیترات‌دار نخورند.

نوروزی در پاسخ به اینکه اگر دولت مُصر به تخصیص این ارز به حجاج باشد، مجلس چه واکنشی نشان می‌دهد؟ گفت: فعلاً ما در این باره خبر دقیقی نداریم، اما اگر موضوع برایمان محرز شود، تصمیم خواهیم گرفت. بنده در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس هستم و این کمیسیون هم نسبت به این موضوع، بی‌تفاوت نخواهد بود.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس می‌گوید: در قرآن آمده «وَ لِلَّهِ عَلَی النَّاسِ حِجُّ الْبَیْتِ مَنِ اسْتَطَاعَ إِلَیْهِ سَبِیلاً» حج بر کسی واجب است که مستطیع باشد؛ یعنی مستطیع مالی، جسمی و عقلی. پس اینکه بیاییم طلب ارزی مملکت که حق ملت است را برای حجاج یعنی افرادی که باید مستطیع مالی باشند، خرج کنیم، حتماً کار اشتباهی است.