Uncategorised

تشدید فشار بر خانواده‌های دادخواه ایذه؛ ماه‌منیر مولایی‌راد احضار شد

Molaie Rad-mahmonir-6
«به دنبال افزایش فشار نهادهای امنیتی و اداره اطلاعات استان خوزستان، برخی منابع از احضار ماه‌منیر مولایی‌راد، مادر دادخواه کیان پیرفلک به اداره اطلاعات شهر ایذه خبر داده‌اند.»
ایران وایر: بر اساس خبری که ایران اینترنشنال به نقل از منابع آگاه نوشته به خانم مولایی‌راد گفته شده است که باید امروز یک‌شنبه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۲ به اداره اطلاعات مراجعه کند.
پیشتر منابع ایران‌وایر خبر داده بودند که ماه‌منیر مولایی‌راد از ظهر روز ۲۱خرداد ۱۴۰۲ و همزمان یا جو امنیتی درسالروز تولد کودک جان‌باخته‌اش در حصر خانگی قرار گرفته و دسترسی به او و دیگر اعضا خانواده ممکن نیست.
روز شنبه ۲۷ خردادماه نیز خبر بازداشت و انتقال سجاد پیرفلک، عموی کیان به مکانی نامعلوم توسط نیروهای اطلاعات در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد.
سجاد پیرفلک که در ماه‌های گذشته اخبار خانواده کیان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد.
پس از کشته شدن پویا مویا مولایی ‌راد، پسر عموی مادر کیان پیرفلک در تولد کیان پیرفلک، فشارها بر خانواده و نزدیکان این کودک جان باخته افزایش یافته است.
پویا مولایی‌راد در دهمین سال‌روز تولد کیان در نزدیکی مزار او در روستای پرچستان ایذه توسط نیروهای جمهوری اسلامی به گلوله بسته شد.
مقامات حکومت ایران سعی دارند پویا را مسوول زیر گرفته شدن یک نیروی پلیس معرفی کنند.
بعد از ظهر روز پنج‌شنبه ۲۵ خردادماه پیام‌هایی در صفحه اینستاگرام مهرداد پیرفلک عموی دیگر کیان وبهرخ مولایی‌راد خواهر پویا منتشر شد که در آن هرگونه «فراخوان برای تجمع در ایذه» به «شدت تکذیب» شده و آمده است که هیچ‌گونه «فراخوانی از طرف خانواده پیرفلک و مولایی[راد]» اعلام نشده است.
مهرداد پیرفلک، در استوری صفحه اینستاگرام خود نوشت: «دوستان عزیز، هرگونه فراخوان از طرف خانواده پیرفلک و مولایی را به شدت تکذیب می‌کنم.»
همزمان پیام مفصلی با عنوان «تکذیب هرگونه فراخوان از سوی خانواده‌های مولایی و پیرفلک» در صفحه اینستاگرام بهرخ مولایی‌راد، خواهر پویا مولایی‌راد، منتشر شد که با توجه به لحن و ادبیات نزدیک به «دستگاه‌های امنیتی» از نوعی اعتراف اجباری و تحت فشار بودن آن‌ها برای انتشار برخی مطالب حکایت داشت.
دستگاه‌های امنیتی وعده داده بودند روز شنبه ۲۷ خرداد پیکر پویا مولایی‌راد را به خانواده‌اش تحویل بدهند اما تاکنون از این کار سرباز زده‌اند کرده‌اند.