Uncategorised

یک رسانه حکومتی ایران مولوی عبدالحمید را «مسئول بسترسازی» حمله زاهدان معرفی کرد

Molavi-Abdolhamid

«در پی یک حمله مسلحانه به یک کلانتری در زاهدان، که منجر به کشته شدن دو مامور پلیس جمهوری اسلامی شد، یک رسانه حکومتی از مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت این شهر به عنوان «مسئول بسترسازی» این حمله نام برد.»

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران روز شنبه بدون ارائه مدرک و سند معتبری نوشت: «آقای عبدالحمید! شما مسئول بسترسازی برای عملیات تروریستی امروز هستید».
این خبرگزاری با اشاره به بیانیه روز شنبه مولوی عبدالحمید مدعی شد: «مولوی عبدالحمید با بیانیه‌ای کوتاه سعی می‌کند با ابراز تأسف و تألم، خودش را از حادثه رخ‌داده ناراحت نشان دهد اما همین اعلام برائت و بی‌اطلاعی آشفته و دستپاچه از هویت تروریست‌ها، نشان می‌دهد قطعاً خودش هم فهمیده است همگان او را در ملتهب‌ کردن فضای جامعه استان سیستان و بلوچستان و وقوع حوادث مکرر تروریستی دخیل و سهیم می‌دانند.»

روزنامه اصولگرای «جمهوری اسلامی» نیز روز یکشنبه بدون نام بردن از مولوی عبدالحمید، به او اشاره غیرمستقیم کرد و نوشت: «حمله دیروز به کلانتری ۱۶ زاهدان، تازه‌ترین عارضه آن موضعگیری‌های افراطی است. صاحبان این مواضع انحرافی و ضدوحدت ملی طبعاً باید پاسخگوی سخنان افراطی چند ماهه اخیر خود باشند و تاوان ایجاد ناامنی‌ها و ریخته شدن خون‌های بی‌گناهان را بدهند.»
حساب توئیتری نورنیوز نزدیک به شورای امنیت ملی نیز در موضع‌گیری مشابهی، در رابطه با حمله روز شنبه، تهدید به گرفتن «تقاص» کرده است.
این در حالی است که امام جمعه اهل سنت زاهدان، در پیامی ضمن ابراز تاسف از این حادثه، با اشاره به اینکه تاکنون ابعاد این جریان برای وی مشخص نبوده و از کیفیت این حمله و اینکه چه گروه یا افرادی پشت آن هستند بی‌اطلاع است، پیشاپیش «نگرانی و برائت خویش را از هر نوع خشونت و حملۀ مسلحانه و هر حرکتی که باعث ناامنی باشد» اعلام کرد.
مسئولیت حمله به یک کلانتری زاهدان که منجر به کشته شدن هر چهار حمله‌کننده شد، از سوی گروه جیش العدل، از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی برعهده گرفته شده است.

شهروندان زاهدان در پی کشتار معروف به «جمعه خونین» در این شهر، هر هفته بعد از نماز جمعه دست به راهپیمایی و اعتراض می‌زنند ولی هر بار با برخورد شدید نیروهای سرکوبگر مواجه می‌شوند.

نقل از سایت رایو فرانسه