Uncategorised

درخواست دانشجویان کارشناسی زیست‌ شناسی دانشگاه تهران از اساتید آن دانشکده جهت همراهی و همدلی با دانشجویان در تحریم کلاس‌ ها

Daneshjou-1 با سلام خدمت اساتید محترم دانشکده زیست شناسی دانشگاه تهران
 
همه شما در جریان اتفاقات ناگوار و شرایط حال حاضر جامعه هستید. از قتل ناجوانمردانه مهسا امینی، اهانت به دانشجویان با تعطیلی دانشگاه و دستگیری گسترده آن‌ها در سطح کشور، تا تهدید، سرکوب و خشونت علیه دیگر هموطنان مظلوم.
 
ما دانشجویان به عنوان پایه‌ها و سرمایه‌های جامعه دانشگاهی به خود اجازه می‌دهیم یادآور این موضوعات باشیم. باید به خاطر بسپاریم که درد و مشکلات امروز جامعه مختص دیگران نیست. امروز، دیگر هموطنان و فردا ممکن است نوبت خود ما، شما و فرزندانتان باشد.
 
در این راستا به اطلاع می‌رسانیم طبق بدیهی‌ترین حقوق خود و در جهت اعتراض به بازداشت‌های غیرقانونی و بدون تفهیم اتهام دانشجویان و دوستانمان، همراه با ضرب و شتم، تصمیم توهین‌آمیز برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی و زیر پا گذاشته شدن حق حضور دانشجویان در دانشگاه، تا اطلاع ثانوی در کلاس‌های درس شرکت نخواهیم کرد.
 
سکوت و عدم همراهی و همدلی شما بعنوان قشر فرهیخته کشور با مفهوم آزادگی در تضاد است. همچنانکه آموزگاران و اساتید وظیفه دارند الگوی جامعه باشند، از شما انتظار پیوستن به این کنش اعتراضی را داریم.
 
این دانشجویان فرزندان شما هستند که هر روز در کلاس درس حاضر می‌شدند و اکنون در حال مطالبه حقوق اولیه و انسانی خود هستند.
 
ما دانشجویان دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه تهران چشم‌انتظار حمایت و بیان موضع شما در کمال شرافت و آزادگی هستیم.
 
تاریخ این روزها را فراموش نخواهد کرد.
 
از طرف دانشجویان کارشناسی زیست‌ شناسی دانشگاه تهران
 

در این رابطه