Uncategorised

بیانیۀ دانشجویان دانشگاه امیرکبیر و اولتیماتوم یک هفته‌ ای به مسئولین دانشگاه جهت محقق شدن مطالبات دانشجویان

Daneshgah-Amirkabir-1 به نام خدای رنگین کمان،
 
شلیک عادی نمی‌ شود.
تهدید عادی نمی‌ شود.
حق‌ کشی عادی نمی‌ شود.
بازداشت عزیزانمان عادی نمی‌ شود.
 
در این روزهای تاریک که خون در هرگوشه کشور در خیابان ها جاریست، زندگی روزمره و فعالیت‌ های عادی دیگر معنا ندارد. 
 
وقایع اخیر دانشگاه امیرکبیر بر کسی پوشیده نیست، صحن دانشگاه بیشتر از آنکه جای دانشجویان باشد، مکان تردد افراد بی‌ هویتی شده است که امنیت دانشجویان را به نشانه رفته‌ اند. افرادی که ثابت کرده‌ اند نه از حمل سلاح در حریم دانشگاه ابایی دارند، و نه به حقوق دانشجویان و قانون خاصی پایبندند. در روز روشن دانشجویان تهدید می‌ شوند، مورد توهین قرار می‌ گیرند، ربوده می‌ شوند و حراستی که مسئول تأمین امنیت شان است برای شان تله پهن می کند تا مبادا نیروهای امنیتی با دست خالی از دانشگاه بروند.
 
ما دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دست در دست یکدیگر، برای حفظ حریم دانشگاه و امنیت همکلاسیان مان، تا بر قرار شدن خواسته های بر حقمان، از حضور در دانشگاه برای شرکت در کلاس‌ ها و امتحانات خودداری خواهیم کرد.
 
پنج خواسته اصلی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر:
 
۱_ آزادی بی‌ قید و شرط تمامی دانشجویان در بند دانشگاه امیرکبیر،
 
۲_ خروج تمامی نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و لباس شخصی از دانشگاه (بویژه نیروهای لباس شخصی که با لباس انتظامات وارد دانشگاه شده‌ اند)،
 
۳_ مختومه اعلام شدن تمامی پرونده‌ های در جریان در کمیته انضباطی دانشگاه و ابطال تمامی احکام انضباطی بی‌ اساسی که تاکنون صادر شده اند،
 
۴_ رفع تمامی ممنوع‌ الورودی‌ ها و باز شدن درهای دانشگاه بر تمامی دانشجویان پلی‌ تکنیک،
 
۵_  برقراری امنیت کامل برای دانشجویان در مسیرهای منتهی به دانشگاه امیرکبیر به نحوی که امنیت تمامی دانشجویان به شکل کامل تأمین شود.
 
ما دانشجویان دانشگاه امیر کبیر،تا بر قرار نشدن تمام و کمال پنج مورد ذکر شده، پای خود را در کلاس‌ های درس و جلسات امتحان پادگان امیرکبیر نمی گذاریم و بدیهی است که حضور هر عضو دانشگاه، به هر عنوان، در طول این هفته در کلاس‌ ها و امتحانات، به منزله رضایت او از وضعیت وخیم دانشجویان بازداشتی و خیانت به تمام دانشجویان خواهد بود. در کنار سرکوبگران و قاتلان نایستید!
 
از اساتید دانشگاه پلی‌ تکنیک نیز خواهشمندیم که در این اعتصاب به دانشجویان ملحق شوند و از برگزاری کلاس‌ ها و امتحانات پرهیز کنند.
 
در پایان به رؤسای خیانتکار دانشگاه امیرکبیر هشدار می‌ دهیم که در صورت عدم پذیرش خواسته‌ های بر حق دانشجویان بعد از مهلت یک هفته‌ ای، همراه با تمامی هم‌ دانشگاهیان ممنوع الورود، ممکن الورود، اساتید با وجدان و البته فارغ التحصیلان شریف پلی‌ تکنیک پا به میدان خواهیم گذاشت.
 
دانشگاه امیرکبیر

در این رابطه