Uncategorised

جعفر پناهی به زندان اوین منتقل شد - صدور ۶ حکم اعدام در سبزوار- دستکم ۵ تجمع اعتراضی

jafar panahiجعفر پناهی به زندان اوین منتقل شد
خبرگزاری هرانا ـ جعفر پناهی، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی، به بند ۸ زندان اوین منتقل شد. وی روز گذشته توسط نیروهای امنیت بازداشت شده بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جعفر پناهی، کارگردان و فیلم نامه نویس ایرانی به زندان اوین منتقل شد.
آقای پناهی که روز گذشته مقابل زندان اوین بازداشت شده بود، به بند ۸، سالن ۷، زندان اوین منتقل شد.
آقای پناهی در سال ۹۰ توسط دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ سال حبس و ۲۰ سال محرومیت از فیلمسازی و خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.
یک منبع مطلع در این خصوص عنوان کرد: “احتمالا بازداشت و انتقال وی به زندان اوین جهت اجرای حکم محکومیت او باشد”.
جعفر پناهی (زاده ۲۰ تیر ۱۳۳۹ در میانه) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و زندانی سیاسی ایرانی است.
--------
صدور ۶ حکم اعدام در سبزوار/ رهایی از اعدام یک زندانی در رفسنجان
خبرگزاری هرانا ـ  شش زندانی در سبزوار از بابت اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شدند. همچنین یک زندانی در رفسنجان که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافت.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، حکم اعدام شش زندانی در جلسه هیات قضایی صادر شد.
بر اساس این گزارش، ۶ مامور پلیس که در جریان تعقیب و گریز، موجب کشته شدن یک متهم فراری، برادر و دوست وی شده بودند، پس از دو بار رد شدن حکم قصاص در دیوان عالی کشور توسط شعبه ۲ دادگاه کیفری یک استان تهران، مجددا با پرداخت تفاضل دیه از سوی اولیای دم به اعدام محکوم شدند.
رهایی از اعدام یک زندانی در رفسنجان
به گزارش خبرستان رفسنجان، یک زندانی محکوم به اعدام در رفسنجان، پس از تحمل ۱۵ سال حبس با کسب رضایت از اولیای دم از اعدام نجات یافت.
وکیل اولیای دم در این خصوص گفت: «حدود ۱۵ سال پیش در طی یک نزاع در رفسنجان، فرد جوانى به قتل رسید و حدود یکسال قبل، متهم به اعدام محکوم شد.»
محمدتقى ابوالهادى افزود: «با تلاش خادمان حرم امام رضا و بسیج حقوقدانان رفسنجان، اولیای دم اعلام گذشت کردند و این زندانی از اعدام نجات یافت.»-
------
دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد
خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۰ تیرماه، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای کرمان، رشت، اصفهان و رامهرز و جمعی از کارورزان علوم پزشکی کاشان در این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای بازنشستگان، امروز دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای  کرمان، رشت، اصفهان و رامهرز دست به تجمع اعتراضی زدند.
بازنشستگان در این تجمع با سردادن شعارهایی اعتراضی، خواستار اجرای مصوبه مزدی شورای عالی کار و رسیدگی به دیگر خواسته هایشان شدند.
تجمع این شهروندان در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه مزدی شورای عالی کار و وضعیت بد معیشتی آنها صورت گرفته است.
تجمع کارورزان علوم پزشکی کاشان
به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱، کارورزان (اینترن‌های) علوم پزشکی کاشان در اعتراض به نحوه پرداخت حق الزحمه و وضعیت نا‌به‌سامان معیشتی در محوطه بیمارستان بهشتی این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.
بر اساس این گزارش، معترضان در این تجمع خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.