Uncategorised

زمین خواری 170 میلیارد تومانی در مهاباد

samin mahabad ۱۳۹۳/۰۶/۱۷ ایسنا - شهردار مهاباد در استان آذربایجان غربی از تشکیل پرونده زمین خواری خبر داد که بیش از 170 میلیارد تومانی ارزش اراضی آن است.

صلاح کردستانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طبق اسناد به دست آمده، افرادی سودجو می خواستند امتیاز بیش از یک هزار باب مغازه را در شهرک صنفی کاوه این شهر به صورت غیر قانونی به نام خود کنند.

وی اضافه کرد: این پرونده هنوز در مرحله مقدماتی و تحقیقات اولیه قرار دارد و تاکنون 26هکتار از این اراضی نیز از متخلفان باز پس گرفته شده است.

وی اظهار کرد: مجوزهای ساخت این تعداد مغازه باطل شده و زمین ها برای تعیین تکلیف در اختیار اداره راه و شهرسازی مهاباد قرار گرفته است.

"هیچ منع قانونی برای اعلام اسامی 500 بدهکار بانکی وجود ندارد"

خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اعلام اسامی بدهکاران بانکی از سوی دولت هیچ منعی وجود ندارد زیرا هیچ جرمی رخ نداده است.

عزت الله یوسفیان ملا در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، در خصوص اینکه اسامی 500 بدهکاری بانکی تا کنون اعلام نشده است، افزود: طبق ماده 3 قانون ارتقای سلامت اداری، بانک ها به هر میزان که وام داده اند، باید پیگیر آن باشند.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنین در خصوص تخریب دولت قبل نیز افزود: دولت قبل تریبون، روزنامه و حتی مسجدی با 20 نفر جمعیت ندارد که اظهار نظر کند بنابراین در چنین شرایطی تهت زدن راحت است.