Uncategorised

حسن روحانی: نمی‌ گویم ساکت باشیم و واقعیت‌ها را به مردم نگوییم، ولی گاهی مواقع اگر مهر سکوت بر لب بزنیم، موجب جلوگیری از انحراف در مسیر و نیز نجات کشور می‌شود

rohani hasan kelid 05042014سحام نیوز: رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت برای پیشبرد امور کشور تمام تلاش خود را به کار گرفته و خواهد گرفت، گفت:«نمی‌گویم ساکت باشیم و واقعیت‌ها را به مردم نگوییم ولی گاهی مواقع اگر مهر سکوت بر لب بزنیم، موجب جلوگیری از انحراف در مسیر و نیز نجات کشور می‌شود!»
 
حسن روحانی شامگاه چهارشنبه و درهمایش هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید درسالن اجلاس سران اظهار داشت: برای دست‌یابی به توافق جامع هسته‌ای ممکن است طرف مقابل ما برخلاف ادعاهایش درمقام عمل اراده و تصمیم جدی نداشته باشد، اما باید زیاده‌خواهی را کنار بگذارد و بداند که تعامل و رسیدن به نقطه توافق به نفع مردم، منطقه و جهان است.
 
رییس جمهوری گفت: سربازان خط مقدم مذاکرات، همه آموزش‌های لازم را دیده‌اند و دارای لیاقت و شهامت لازم هستند. رهبرمعظم انقلاب، همواره ازآن‌ها پشتیبانی کرده و ملت ما نیز همواره پشتیبان آنها بوده اند.
 
رییس شورای عالی امنیت ملی با تشریح روند مذاکرات گفت: هدف دولت رسیدن به توافقی است که حقوق ومنافع ملت و همچنین استقلال وعزت کشور را تضمین کند و درنهایت همه درپیشگاه خداوند، تاریخ و مردم سربلند باشیم.
 
روحانی دربخش دیگری ازسخنانش با بیان اینکه باید درچارچوب قانون اساسی و مردم‌سالاری حرکت کنیم، گفت: وقتی می‌گوییم که به قانون اساسی پایبند هستیم، ما نمی‌توانیم کاری به مجلس و قوه قضائیه نداشته باشیم یا خدای ناکرده آنها بگویند که با دولت کاری ندارند.
 
رییس‌جمهور با بیان اینکه دولت در یک‌سال و چند ماه گذشته تلاش کرده که با قوای دیگر تعامل سازنده داشته باشد، گفت: هدف مهم ما، اداره کشور، نگهداری از نظام و انقلاب و خدمت به مردم است.
 
روحانی درعین حال افزود: نمی‌گویم ساکت باشیم و واقعیت‌ها را به مردم نگوییم ولی گاهی مواقع اگر مهر سکوت بر لب بزنیم، موجب جلوگیری از انحراف در مسیر و نیز نجات کشور می‌شود.
 
رییس جمهوری تصریح کرد: باید با هم کار کرده و در کنار یکدیگر تلاش کنیم تا قدرت‌هایمان هم‌افزا شود. نباید از اینکه رییس‌ جمهوری گزینه‌ای را برای وزارت به مجلس معرفی کرده و مجلس به او رأی نداده ناراحت و عصبانی شویم.
 
روحانی گفت: این نکته را بدانیم ما درچارچوب قانون اساسی حرکت می‌کنیم رییس‌ جمهور وظیفه دارد وزیر را معرفی کند و درعین حال از مجلس برای او درخواست رأی اعتمادکند، به هرحال اصل تعامل بر قواست اگر اشکالی ما داریم یا آنها دارند باید مشکلات را حل کنیم و در کنار هم باشیم، زیرا اگر اختلاف پیدا کنیم این اختلاف ما را از پای در می‌آورد.
 
رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تأکید رهبر و سخن امام خمینی مبنی برضرورت حفظ وحدت کلمه تأکید کرد: هیچ عاملی مهم‌تر از وحدت، برادری، صمیمیت، هم‌نوایی و هم‌سخنی نیست. خطری که ما را از پا در می‌آورد اختلاف است، وجود جناح‌ها، افراد، احزاب و رقابت‌ها، اشکالی ندارد، اما همه باید رقابت‌ سالم را بپذیریم و درچارچوب قانون اساسی حرکت کنیم تا موفق و پیروز شویم.
 
روحانی گفت: دولت موفقیت‌های بسیاری داشته است اما نباید دچار غرور و عجب و ریا شویم. در بخش اقتصادی قدم‌های بلندی برداشته‌ایم و این اتفاق جز با کمک کارمندان و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی میسر نشده است.
 
رییس‌جمهور با بیان اینکه درحوزه اقتصاد حرکت ما توأم با آرامش و اطمینان بوده است، گفت: شرایط منطقه‌ای، فضای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی، علمی و فرهنگی ما با یک‌سال گذشته متفاوت است، حتی کسانی که درهمه چیز تردید می‌کنند در پیشرفت‌های کشور درحوزه سلامت دچار تردید نیستند یا در سیاست خارجی کسی نمی‌تواند درگام‌های بلند برداشته شده، تردید کند، حتی بدترین دشمنان ما امروز با نگاه احترام‌آمیز به نظام، مسئولین و مردم ایران نگاه می‌کنند.
 
روحانی امنیت، آرامش و امید در بخش‌های مختلف کشور را یادآور شد و گفت: کشور در مسیرخوبی قرارگرفته است و حرکت خوبی انجام شده که امیدواریم منجربه حل مشکلات اساسی نظیرمعضل بزرگ بیکاری شود.
 
رییس‌جمهور تأکید کرد: همه باید با قدرت، امید و اطمینان تلاش کنیم و از توان یکدیگر بهره بگیریم دراین صورت شک و تردیدی نیست که نصرت خداوند و توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) در کنار ما خواهد بود و ما را به نقطه پیروزی خواهد رساند.
 
روحانی ادامه داد: نباید به موفقیت‌های به دست آمده در یک‌سال و نیم گذشته راضی باشیم، باید سال دوم خدمت ما بهتراز سال اول و سال سوم دولت بهتر از دو سال پیش باشد، زیرا مردم این بار مسئولیت را بر دوش ما گذاشته‌اند.
 
رییس‌جمهور اظهار امیدواری کرد چنین نشست‌هایی باعث یافتن راهکارها برای حل مشکلات شود که اجر بسیار بالایی نزد پروردگار دارد.
 
روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هر چقدر هم‌فکری و هماهنگی، قرابت فکری و نظری میان مدیران ارشد، بیشتر باشد، ما راحت‌تر وسریع‌تر به اهداف‌مان دست می‌یابیم، گفت: قضاوت‌کننده اصلی نسبت به اینکه دولت چه مقدار دربرنامه‌هایش موفق بوده، افکارعمومی است و اگر افکار عمومی به عنوان معیار اصلی مطرح است، لازم است که فعالیت‌های دولت برای مردم به خوبی منعکس شود.
 
روحانی ادامه داد: امام خمینی همواره برمسأله تبلیغات و بیان خدمات تأکید می‌کردند. البته نواقص واشکالات وجود دارد، اما اگربنا باشد، نواقص و اشکالات بیش ازحدواقعی برجسته شود و تلاش‌ها و خدمات منعکس نشود، آنگاه قضاوت مردم از دولت نمی‌تواند بر پایه اطلاعات دقیق باشد.
 
رییس جمهوری تأکید کرد: اداره کشور بدون توجه به افکار عمومی ممکن نیست و مشکلات اقتصادی بدون حمایت، حضور و کمک مردم حل و فصل نخواهد شد.
 
روحانی ادامه داد: باید جوانان و فرزندان ما امیدوار باشند تا مشتاقانه درس بخوانند و فعالیت کنند، اگر به جامعه مرتب تزریق کنیم که شغلی در کار نیست و وضع کشور بدتر خواهد شد، جوانان کشور از ادامه کار و فعالیت ناامید خواهند شد.
 
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی و دولت باید از همه ظرفیت‌ش در بیان خدمات استفاده کنند روابط عمومی‌ها درفضای رسانه که فضای سرعت و ثانیه است، باید به دقت همه امور را رصد کنند، حضور داشته باشند، حرف بزنند و تبلیغ بکنند، تا تلاش‌های دولت به اندازه‌ای که انجام می‌گیرد در جامعه منعکس شود.
 
روحانی ادامه داد: افکارعمومی هم در دنیا و هم در داخل بسیار مهم‌اند و وظیفه همه ما این است که اقدامات و خدماتی که انجام می‌دهیم بیان کنیم.