Uncategorised

ظریف خطاب به طرف‌های اروپایی: اگر از اقدامات هسته‌ای ایران می‌ترسید، علت را برطرف کنید

zarif mohammadjavad

وزیر امور خارجه کشور با اشاره به اینکه اقدامات هسته‌ای ایران صرفاً واکنشی به بدعهدی طرف‌های اروپایی برجام بوده است، تأکید کرد که اگر اروپایی‌ها از پیامدهای اقدامات ایران نگران و هراسان هستند باید علت این اقدامات را برطرف کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنج‌شنبه شب در پیامی توئیتری به طرف‌های اروپایی برجام توصیه کرد که اگر از پیامدهای اقدامات هسته‌ای ایران بیم دارند، باید به فکر برطرف کردن علت این اقدامات یعنی کوتاهی‌های مکرر خود در اجرای تعهدات برجامی باشند.

ظریف در واکنش به اظهارات مقامات اروپایی که بارها از اقدامات هسته‌ای اخیر ایران ابراز نگرانی کرده و خواستار بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات هسته‌ای خود شده‌اند، در توئیتر نوشت: «به جای فلسفه‌بافی و قرار دادن بار مسئولیت بر دوش ایران، تروییکای اروپایی/اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود عمل کرده و خواستار آن شود که میراث تروریسم اقتصادی ترامپ علیه ایران پایان یابد.»

وی افزود: «تدابیر جبرانی ما پاسخی‌اند به نقض‌های ایالات متحده و تروییکای اروپایی. اگر از معلول [اقدامات هسته‌ای ایران] هراسانید، علت را حذف کنید. ما اقدام را با اقدام پاسخ می‌دهیم.»

 

       ظریف: طرف های مقابل ما در برجام باید به تعهدات خود برگردند

 

       واکنش ظریف به بیانیه طلبکارانه تروئیکای اروپایی

 

       ظریف خطاب به مقامات آمریکایی: قبل از پرحرفی درباره تعهدات ایران به تعهدات خود پایبند شوید

       ابراز نگرانی وزرای خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی از اقدامات هسته‌ای ایران

 

انتهای پیام/.یبه بیات


در این رابطه