Uncategorised

پول‌های بلوکه شده قبلا توسط دولت روحانی خرج شده است

mussaservat

 ۱۳۹۴/۰۴/۳۰ انقلاب اسلامی در هجرت : بارها اعلام کردیم که افزوده شدن نقدینگی با وجود جو تحریم نمیتواند دلیل دیگری جز چاپ اسکناس توسط بانک مرکزی و در اختیار دولت قرار دادن ان داشته باشد  ولی دولت روحانی انرا مرتب تکذیب کرد اکنون عضو کمیسیون بودجه مجلس نظام که بایستی از منابع در آمدی دولت با خبر باشد اقرار میکند که رقم ارزش این اموال بلوکه شده مشخص است زیرا دولت در ازای این منابع ارزی پول چاپ کرده به این ترتیب نمی تواند منابع مصرفی جدیدی برای آن تعریف کند!

بگزارش امروز  خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: پول های بلوکه شده با برنامه ریزی های صورت گرفته ای که قبلا صورت گرفته، هزینه شده است و دولت نمی تواند این پول ها را خرج کند.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با اشاره به پول و دارایی­ های بلوکه شده ایران توسط کشورهای مختلف گفت: رقم ارزش این اموال بلوکه شده مشخص است زیرا دولت در ازای این منابع ارزی پول چاپ کرده به این ترتیب نمی تواند منابع مصرفی جدیدی برای آن تعریف کند.

وی تاکید کرد: منابع مصرفی پول های بلوکه شده باید در صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی و بودجه سنواتی ذخیره شود و دولت باید پول های به دست آمده را به این نهادها هدایت کند.

ثروتی افزود: بخش از این پول به بانک مرکزی اختصاص دارد که از دولت مطالبه داشته و بخشی دیگر مربوط به بودجه سنواتی است.

انتظارها از پول های بلوکه شده
نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انتظار می رود در صورت آزاد شدن این پول ها، دولت باید آن را به سمت صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی و بودجه سنواتی هدایت کند.

ثروتی درباره ارزش مالی دارایی های بلوکه شده گفت: مسئولیت تعیین ارزش واقعی این پول ها، سازمان مدیریت، بانک مرکزی، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و وزارت اقتصاد و امور دارایی است.

رقم پول های بلوکه شده معلوم نیست
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر نمی توان درباره رقم دقیق این پول ها چیزی گفت، اما استخراج آن از سوی سازمان های ذی ربط کار دشواری نیست.

وی گفت: انتظارها بر این است که پول های بلوکه شده در محل صحیح خود هزینه شود تا شاهد رونق اقتصادی در کشور باشیم.