Uncategorised

«هشدارهای محرمانه حوزه علمیه قم به رئیس‌جمهوری و وزیر فرهنگ»

tollab

۱۳۹۴/۰۶/۲۱- رادیو زمانه: آیت‌الله مرتضی مقتدایی، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفته که حوزه علمیه قم به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هشدارهای محرمانه ارسال کرده است.

مقتدایی به خبرآنلاین گفته: «به وزارت ارشاد تذکراتی داده‌ایم و مواردی بوده که به وزیر یا حتی رئیس‌جمهوری نامه محرمانه نوشته‌ایم. ایشان حتی در مورد تذکرات دو سه نفر از اعضای جامعه مدرسین که خدمتشان رسیده و نظرات اصلاحی و اسلامی جامعه مدرسین را ارائه داده‌اند، دستوراتی را جهت اجرا ابلاغ کرده‌اند.»

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در خصوص جزییات این نامه‌ها و هشدار‌ها توضیحی نداده اما روحانیان اغلب در خصوص وضعیت «فرهنگی و هنری، فیلم‌ها و کنسرت‌های موسیقی» از دولت انتقاد می‌کنند.

آیت‌الله محمدعلی علوی گرگانی از استادان حوزه علمیه قم و از مراجع دینی شیعه، در همین خصوص به تازگی گفته که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به شهر قم منتقل شود تا در کنار حوزه علمیه این شهر و در ارتباط نزدیک با روحانیت فعالیت کند.

به‌گفته او ارتباط بین روحانیت و وزارت ارشاد و رفت و آمد افراد روحانی به این وزارتخانه «شأن و جایگاه آن را نزد مردم افزایش می‌دهد.»

آیت‌الله مقتدایی همچنین گفته اگر روشی را که روحانیان «صلاح ندانند»، ادامه پیدا کند، «خلاف شأن حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی است.»

او می‌گوید: «از همین رو تذکراتی ارائه می‌دهیم که معمولا مورد توجه قرار می‌گیرد و ما به هدفمان می‌رسیم.»

به گفته مقتدایی، تذکرات روحانیان به حسن روحانی به دلیل اینکه باعث تضعیف او می‌شود، به رسانه‌ها اعلام نمی‌شود.

در این رابطه