Uncategorised

نامه سرگشاده به دکتر مهدی خزعلی

shadanlou khazali
چاره  کار این رژیم خودکامه ولایت مطلقه فقیه شرکت در نمایش انتخاباتی  آن نیست
    جناب دکتر  خزعلی   همانطور که خود بارها گفته‌اید  و میگوئید  باید بدون ابهام با مردم سخن گفت  و حقایق را با آن‌ها در میان گذاشت  حتی به قیمت جان و من هم بدون هیچ ابهامی صحبت‌هایم را با شما و مردم در میان میگذارم . شما فرزند یکی از روحانیان طرفدار  رژیم  ولایت  مطلقه فقیه هستید و به گفته خود  به خاطر حق و حقوق از دست رفته  مردم  توسط این حکومت از فردای پیروزی انقلاب به پا خواسته اید  و حتی با پدر گرامی خود هم مسئله دار شدید ولی جانب حق را رها نکرده‌اید  و از زمانی بدین سوء به زعم خود به مبارزه با استبداد  و قدرت مطلقه روی آوردید  و همه خطرات آن را به جان خریدید . ولی شما هم میتوانستید  مثل اقازاده های دیگر  در ناز و نعمت و همکار رژیم باشید  و مشغول  خوردن و بردن بیت المال  و تاراج وطن . ولی حر گونه  از استبداد و  صف دشمن جدا شده   و به مردم پیوستید  و خواهان حق و عدالت  و خواسته‌های بر حق انقلاب بزرگ مردم شده‌اید
  شما بعد از سکوتی بسیار  طولانی و با شناخت این حقایق  تصمیم به افشای آن گرفتید وحساب خود را از اختاپوس انسان کش این حکومت جدا کردید  و میخواهید  این تظام را از شر استبداد  رها کنید  و چند سالی است که جان و زندگی خود را در این راه گذاشته و گر چه دیر اما جای خوشحالیست  اگر در این باور واقعاً صداقت داشته باشید .
   شما خود را ملتزم به قانون اساسی این حکومت می‌دانید  و نمی‌دانم با وجود قانون اساسی برپایه ولایت مطلقه فقیه، چگونه می‌خواهید قدرت را از آقای خامنه ای  و مافیای نظامی و مالی  گرفته و به فاجعه ولایت مطلقه فقیه  یک شخص بر کشور و همه مردم  خاتمه بدهید ( همچنین میدانیم که در دین  و فقه ما چنین ولایتی  وجود ندارد  و آن  جعلی است که بنیان گذار این حکومت آن را وارد دین کرده و هنوز ادامه دارد)
   و یا مسائلی هست که میدانید  و بنا بر دلایلی  نمیتوانید  و یا نمیخواهید  آن‌ها را مطرح کنید  که این خود  خلاف <شفافیت کامل  در گفتار و کردار  و ناسازگار با حقیقت گوئیست > و به نوعی مصلحت اندیشی و بکار بردنی است که در این 37 سال  به عنوان ابزاری  در دست استبداد است و  یا مکانیزم استبداد را نمیشناسید  . در هر صورت شما برای بی‌عدالتی‌های گذشته و حال این دیکتاتوری  به پا خواسته اید و رنج زندان و شکنجه و نوهین و دوری از خانواده و عزیزان را به جان خریدید و چند بار هم تا پای جان  به اعتصابب غذای خود ادامه دادید و سبت رسوایی بیشتر این حکومت شدید
   هرگاه محل عمل بیرون رژیم  و در درون ایران را بر گزینید  به بدیلی میپیوندید که در این 37 سال ایستاده است تا که حدف های انقلاب ایران را بر آورده  سازد . محل عمل بدیل  در خور این عنوان بیرون رژیم و مستقل از قدرت خارجی  و در درون ایران است  که مردم باید تصمیم بگیرند در استقلال و آزادی زندگی کنند . پس کار اصلی را مردم باید عهده دار شوند  اگر واقعاً خواهان زندگی در استقلال و آزادی و  رسیدن  به دموکراسی هستیم  که بیش از 112 سال مبارزه  را در پی دارد   (جنبش بحق مشروطه خواهی مردم ایران ) باید چنین کنیم . تاریخ جنبش ها را اگر از جنبش تنباکو آغاز کنیم هنوز کوششها برای زیستن در استقلال و آزادی میطلبد .
حدور  دو هفته پیش خبر نامزد ریاست جمهوری شده شما در رسانه‌ها منتشر شد  و مرا متأثر ساخت .
    چطور شد شمایی که در زندان  این رژیم  استبدادی چند بار تا مرگ پیش رفته‌اید، وارد بازی انتخاباتی رژیمی می‌شوید که به گفته خود شما  از همان روزهای اول پیروزی انقلاب  عدالت را بر پشت‌بام مدرسه رفاه اعدام کرده و اعدامهای بعد از آن و خیانتهای بزرگ  گروگان گیری ( و از دیوار سفارت یک کشور بالا رفتن )و ادامه جنگ خانمانسوز  (و البته نعمت برای حکومت و آقای خمینی )و کودتا و کشتار های سال 60 و اعدام هزاران  زندانی سیاسی در سال 67  را در کارنامه دارد؟ آیا شما نمی‌دانید ولایت  مطلقه فقیه جعلی که آقای منتظری از مصادیق شرک خواند، با جعل نامه  از آقای خمینی و ساختن  و گفتن دروغ از زبان آقای خمینی  که آقای رفسنجانی متصدی آن بوده و در مجلس خبرگان  عنوان نمود، به این مردم تحمیل شده‌است؟ حالا شما میخواهید نامزد انتخاباتی بشوید  که جهانیان  میدانند که نمایشی بیش نیست و اعتباری تدارد .
 میخواهید وارد بازی  انتخاباتی شوید که هدف نخست آن رأی گرفتن بر  فاقد حقوق شهروندی بودن ایرانیان  و ولایت مطلقه یک نفر بر یک کشور است؟
    میخواهید وارد بازیی شوید که تدارک کنندگان آن بوجود آورندگان دوران سیاه وحشت و کشتار بوده و هستند ؟....
    و هم‌اکنون از آن کسان  یکی رهبر  ( آقای حجت الاسلام  خامنه ای ) و دیگری  رئیس جمهور  (آقای روحانی امنیتی )  و سومی  وزیر دادگستری  ( آقای پور محمدی قاتل )و چهارمین نفر  ( آقای رئیسی قاتل )هستند که این آخری متولی استان قدس رضوی گشته  و خود  را برای جانشینی  «رهبر فرزانه» آماده  میکند . قابل ذکر است که نفر سوم و چهارم  دو تن از سه نفر متصدیان قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان سال 67 می‌باشند  و دستشان به خون هزاران نفر از فرزندان وطن آغشته است .
    گروه دیگری که در این نمایش رسوا شرکت میکنند  (آقای احمدی نژاد و همراهان ) که به گفته خودتان تشکیل دهندگان  فاسد ترین حکومت های تاریخ ایران بشمار می‌روند  و حالا آن مبارز خیبری  می‌خواهد خود را با این اشخاص  در محک آزمایش بگذارد ؟ و  البته صلاحیت خود را از دست  12 شخص غیر منتخب مردم  که 6 نفر از آن‌ها بطور مستقیم از طرف رهبری که خود منتخب مردم نبوده و نیست  و باعث بوجود آمدن وضعیت فعلی کشور بوده و هست  و 6 نفر دیگر را رئیس قوه قضائیه  که آن هم، بواسطه شورای نگهبان، از طرف رهبری منصوب شده‌اند، بگیرد؟   
   واقعاً نمیدانم آقای صانعی  (روحانی  اصلاح طلب بعد از سال 88 ) که به گفته خود شما مشوق اصلی  شماست  و همان کس که در اوایل انقلاب یکی از همکاران آقای خمینی  و دوران طلایی و طرفدار اعدام ها و گروگان گیری و کودتا و جنگ 8 ساله  و اعدامهای سال 67 بوده و اگر هم تغییر کرده باشد لازم ندیده مردم کشور را از توبه خود آگاه کند چطور از شما  می‌خواهد نامزد  ریاست جمهوری  در رژیمی بشوید که خود ماهیت آن را نیک می‌شناسد  و چوب آن را هم خورده ؟ فقط یک روحانی  ( مرحوم آیةالله طالقانی )  آن هم با صدای بلند فریاد کشید و گفت  که انقلاب  کردیم آزادی بگردیم زنهار گرفتار استبداد دیگری نشویم،  آنهم اوایل انقلاب. اوست که گفت با این  قانون اساسی  امام زمان هم  نمیتواند کاری انجام دهد .
    جناب دکتر خزعلی  شما تا قبل از  اعلام آمادگی  خود برای  ایفای نقشی در نمایش انتخابات، در کار خود،  تا حدودی موفق بوده‌اید  و نزد مردم  موقعیتی به دست آورده‌اید.  مبارزه  مقاومت و زیستن در استقلال و آزادی میطلبد.  زمان شما زمان استقامت  بخاطر دموکراسی و آزادی در وطن می‌باشد.  از شما به عنوان یک هموطن دل سوز  میخواهم که وارد بازی  مافیای نظامی و مالی  که قانون نمیشناسد  و جز دروغ  نمیگوید و جز فساد  و خیانت و جنایت نمیکند،  نشوید. همان سرباز مبارز خیبری بمانید  خارج از سرای قدرت . مردم خوب همه چیز را میدانند  و خود به‌موقع وارد صحنه خواهند شد. بجاست خاطر نشان کنم  که قبل از شما  شخصیت های  بنام  ( مرحومان  مهندس بازرگان  و دکتر سحابی ) با سابقه بسیار طولانی در مبارزه  با استبداد شاه و شیخ  پا در این راه گذاشتند و با رد صلاحیت  از جانب شورای نگهبان منتخب رهبری مواجه شدند.  زیان دیدند و سودی هم نبردند . در مقام  یک هموطن و برادر  از شما  میخواهم وارد نمایش انتخاباتی  این آقایان رسوا نشوید. خوب میدانید  که در این حکومت  انتخاب وجود ندارد  و مدار بسته  بد و بدتر  میباشد  که شماری از مردم را گرفتار ترس می‌کنند  و به پای صندوق ها میکشانند تا در نمایش نامه نقش رأی دهندگان را بازی کنند .
    شما همان  مبارز بسیجی خیبری  بمانید  و به یاد شهدای عزیری که در جنگ خانمانسوز از همه چیز خود گذشتند و جان خود را تقدیم  مردم، وطن  و انقلاب کردند  به راه خود ادامه دهید  و به جنبش تحریم  این نمایش مضحک بپیوندید .
    جای شما  در داخل ایران و بیرون رژیم  به همراه مردم برای عدالت خواهیست نه همکاری با کسانی که این وضعیت را بوجود آورده‌اند .
    اگر در نمایش انتخابات شرکت کنید  و رد صلاحیت شوید  این جایگاهی را که به دست آورده‌اید  را از دست  خواهید داد  و خدایی نکرده همانی می‌شوید  که هم‌اکنون عده‌ای در باره شما می‌گویند  که هستید . یعنی یکی از سوپاپ های اطمینان  رژیم رسوا  که در هر (انتخابات )نقششان  گرم کردن تنور رژیم میباشد و در آخر مهره سوخنه رژیم تلقی خواهید شد .
    شما که میگوئید  به خاطر حق و حقوق مردم و عدالت اجتماعی و انقلاب به تاراج رفته جان خود را به خطر انداخته‌اید  پس در جایگاه خود بمانید  و به منزله  عضوئ از بدیل مردم سالار در داخل کشور عمل کنید  و مطمئن  باشید  که صبح آزادی تزدیک است .

با احترام  جهانگیر شادانلو   فعال سیاسی    
پاریس 12  فروردین  1396


در این رابطه