Uncategorised

تحلیل‌گر: آرائی که بر آرای رئیسی افزوده شد:

shomaresh ara 25052017٭ نكته اول : حق و حقوق مردم در نظام ولايت:

     بالاخره جار و جنجال انتخاباتي دوازدهمين دوره رياست جمهوري ايران به پايان رسيد و رو سياهي آن به نظام ماند با اين كانديداها، كه اجل آنها بعد از انصراف اجباري يك سردار دكتر خلبان دروغگو و لوله ساز، دو ملا بودند، الحمد لله هر دو امنيتي و قضايي،يكی شيخ بود و يكی سيد.

    از روزهاي قبل از اعلام نتايج،وزير كشور كه مي دانست ممكن است با مشكل شمارش آرا برخورد كند اعلام كرد آراي انتخابات رياست جمهوري به يكباره منتشر خواهد شد ، اما توهمي هاي حامي رييسي در شوراي نگهبان، فكر مي كردند و مي كنند، مردم عاشق و كشته و مرده آنها هستند به اين اميد كه رييس جمهور امام رضا دوست و سيد خراساني كه در روزهاي آخر از حمايت بي دريغ رهبري و بيت ايشان و كليه عوامل قتل و جنايت و دزدي و فريب چه ملا و چه مكلا و نيز به ميدان آوردن خواننده اي كه در شرايط عادي جزء خواننده هاي بي كلاس  زيرزميني به نام امير تتلو بود، به مخالفت با وزير كشور برخاسته و خواستار اعلام نتايج تدريجي، مانند گذشته شده تا در صورت پيروزي رييسي  حاميان اودر جريان باشند و بالاخره اين بحث ها به جايي رسيد كه وزير كشور خواسته هاي شوراي نگهبان را به اجرا در آورد .

زمان انتخابات در ساعت 23 روز جمعه، به پايان رسيد و برخي ها كه در محل هاي راي گيري بودند تا ساعت 24 در تهران در حوزه ها، به دادن راي مشغول بودند، اما در همان زمان شمارش آراي بسياري از حوزه ها در شهرها و شهرستانها و روستاها به پايان رسيده بود و آمار آن به ستاد انتخاباتي ارسال شده بود و البته حوزه هايي كه به صورت الكترونيكي اخذ راي مي كردند، همان زمان آرايشان، تجميع شده بود و تقريبا مي توان گفت، در همان ساعات اوليه روز شنبه وضعيت آراي حسن روحاني و سيد ابراهيم رييسي تا حدي مشخص شده بود.

در ساعت  2 بامداد، برخي آمارها از تهران و شهرستانها افشا شده بود ولي وزارت كشور ادعا كرد اين اخبار كذب است و درست نيست و در شبكه خبر در ساعت 2 و 4 دقيقه، آمد كه :

...تا این لحظه تمامی اخبار و آماری که درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری در فضای مجازی منتشر شده است غیرقانونی و کذب محض است و به هیچ عنوان مورد تایید نیست.

وجود آمار اعلام شده در شبكه هاي مجازي و پايين بودن آراي سيد ابراهيم رييسي موجب نگراني مسئولان گرديد و در ساعت 2 و 18 دقيقه بامداد ، سلمان سامانی، سخنگوي وزارت كشور، به ميدان آمد و گفت: تا این لحظه نتیجه رسمی از شمارش آرای انتخابات منتشر نشده است.

سید سلمان سامانی در رابطه با انتشار نتایج مربوط به انتخابات ریاست جمهوری در فضای مجازی گفت:‌ تا این لحظه نتایج رسمی منتشر نشده است و آمار منتشر شده در فضای مجازی قانونی! و رسمی! نیست.

همه خبرنگاران و به خصوص خبرنگاراني كه د ر ستاد انتخاباتي منتظر بودند ، مشاهده كردند كه بار ديگر جهانگيري كه قبلا از وزارت كشور رفته بود در ساعت 2 و 24 دقيقه بامداد، به وزارت كشور بازگشت. او البته گفته‌بود كه براي بررسي وضعيت افرادي آمده كه تا آخر شب مشغول راي دادن بوده اند. جهانگیری گفت: با اطمینان به مردم عزیز و شریف ایران می‌گویم که همان رایی که آنها به صندوق‌ها ریخته‌اند خوانده و اعلام خواهد شد. اما نگفت كه دليل اصلي بازگشت او به ستاد انتخاباتي چه بوده است.

     تا اينكه از وزارت کشور ماجرا لو رفت: چند دقيقه پیش از آمدن جهانگیری، سردار وحيد حقاني نماينده سيد علي خامنه‌اي و مدير اجرايي بيت رهبري به ستاد انتخاباتي آمد.(لازم به ذكر است كه وحيد حقاني از جمله افرادي است كه در طول سال هاي گذشته مسئوليت هاي مهمي از سوي سيد علي خامنه اي را به انجام رسانده و جاي صادق مير حجازي در بيت را اشغال كرده است).

   خبرنگاران با ديدن جهانگيري و وحيدحقاني دانستند جلسه‌اي تشكيل شده است و در آن، رحماني فضلي وزير كشور و سردار وحيد حقاني نماينده خامنه‌اي، اسحق جهانگيري معاون اول رييس جمهور و نماينده حسن روحاني و محسن اسماعيلي از حقوقدانان شوراي نگهبان و نماينده اين شورا شرکت کرده‌اند. جلسه محرمانه بود و از گفتگوها به خبرنگاران هیچ گفته نشد.

     و خبر صحیح که از وزارت کشور درز کرد این‎‌‌است: توقف تدريجي اعلام آرا و نيز ممانعت از اعلام آراي بسيار پايين سيد ابراهيم رييسي علت اصلي تشکیل اين جلسه بوده‌است. بنابر همین خبر، قرار بر اين می‌شود که براي حفظ حرمت رهبري و سيد ابراهيم رييسي و كليه نيروهاي حامي او و برای آنکه حمله‌های روحانی و جهانگیری به سپاه و قوه قضائیه و بسیج، پی‌آمدهای ناگوار پیدا نکند و  کار به اعتراضات احتمالي و اردو كشي خياباني نیانجامد، يك فاصله متعادل ميان آراي حسن روحاني و سيد ابراهيم رييسي در نظر گرفته شود و سپس نتایج را اعلام كنند. از همان منبع وزارت کشور، اطلاع حاصل شد که در آن جلسه تصميم گرفته می‌شود در كل حدود 7 ميليون به آراي ابراهيم رييسي افزوده گردد تا فاصله آن با حسن روحاني به اندازه اي باشد كه به شكست فاحش تعبير نگردد.

     بدین‌خاطر بود که در ساعت 2 و 48 دقيقه از سوي وزارت كشور اعلام شد: به گفته یک منبع آگاه: آمار دقیق نتایج انتخابات ریاست جمهوری از ساعتی دیگر بصورت تدریجی و رسمی اعلام خواهد شد. انتشار هرگونه آمار غیر رسمی مغایر با قانون است.

     در ساعت 3 و 5 دقيقه بامداد روز شنبه ، بار ديگر تصويري در صفحات مجازي منتشر گرديد كه مدعي بود اين تصوير از وزارت كشور است اما وزارت كشور آن را با خبر زير تكذيب كرد:

    وزارت کشور در گزارشی اعلام نمود، تصویری با عنوان مانیتور وزارت کشور در فضای مجازی منتشر می‌شود که این تصویر غیرواقعی بوده و اصلا وجود خارجی ندارد. و بالاخره در ساعت 8 و 50 دقيقه بامداد، وقتی مسئله حل شده و آمارسازی انجام گرفته بود، وزارت كشور طي اطلاعيه‌اي، اولين آمار آرای كانديداها را به شكل زير اعلام كرد. تقريبا همين فاصله در دو نوبت بعدي كه بار ديگر اعلام شد ادامه يافت و در نهايت تفاوت تقريبا همان 7 ميليون را با خود داشت .

براساس اعلام ساعت 8:50 دقیقه روز شنبه 30 اردیبهشت از سوی وزارت کشور :

تعداد کل آرای ماخوذه که تا این زمان قرائت شده‌اند، 25966729 رای 

تعداد آرای صحیح 25182310 رای

حسن روحانی با 14619848 رای

حجت الاسلام رئیسی با 10125855 رای 

میرسلیم با 297276 رای 

هاشمی طبا با 139331 رای

براساس اعلام ساعت 11 روز شنبه 30 اردیبهشت از سوی وزارت کشور

 تعداد کل آرای ماخوذه قرائت شده 40076729 رای 

تعداد آرای صحیح 38914470 رای

حسن روحانی با 22796468رای

حجت الاسلام رئیسی با 15452194 رای 

میرسلیم با 455211رای 

هاشمی طبا با 210597 رای

ساعت 14 از سوي وزارت كشور آمار اينگونه اعلام شد:

كل آراي ماخوذه 41220131 رای

حسن روحانی با 23549616 رای

حجت الاسلام رئیسی با 15786449رای 

میرسلیم با 478215 رای 

هاشمی طبا با 215450 رای

٭ نكته دوم: بدهكار شدن مردم و طلبكار شدن افراطيون:

    با اعلام نتايج آراي كانديداهاي رياست جمهوري و تاييد ضمني خامنه‌اي، رييسي طلبکار شد. نه تنها به حسن روحاني تبريك نگفت، بلكه مدارك جمع آوري کرد تا به استناد آنها، شوراي نگهبان انتخابات را ابطال کند.

      قرار بود ياران و حاميان رئیسی، روز دوشنبه به سمت «بيت رهبري»  در اعتراض به نتايج انتخابات راه‌پیمائی کنند و خواهان ابطال سه ميليون از آراي حسن روحاني شوند. لابد باید این آراء را بر آرای رئیسی بیفزایند تا که دور دوم انتخابات لازم شود و  در دور دوم، زور آزمايي نهايي از راه مهندسی دقیق‌تر «انتخابات» انجام گیرد و رئیسی به ریاست جمهوری برسد. اما مسئولان امنيتي و حفاظتي بيت اعلام می‌کنند هر جمعيتي بخواهد به سمت «بيت رهبري» راهپيمايي كند به گلوله بسته می‌شود. بنابر این سابقه است که موحدی کرمانی می‌گوید: «ممکن است با بررسی مجدد تخلفات انتخابات، رأی رئیسی از ۱۶ به ۱۹ میلیون و روحانی نیز از ۲۳ به ۲۱ میلیون برسد. آقای رئیسی ۱۶ میلیون رای حلال دارد».

      نتیجه افزودن بر آرای رئیسی این می‌شود که این بدهکار طلبکار شود و دست برندارد و چند صد صفحه مدرك جمع كند و به شوراي نگهبان بدهد تا مگر این شورا با ابطال یکچند از صندوق‌ها، آراي حسن روحاني را كاهش دهد. و انتخابات را به مرحله دوم بكشاند.

     آخرين اخبار حاكي از آن است كه كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان اعلام كرده، اعتراضات آقاي رييسي آنچنان نبوده كه تغيير محسوسي را ايجاد نمايد و همچنين در رابطه  با اعتراض چمران در مورد انتخابات شوراها ، مسئولان انتخاباتي گفته اند شمارش آراي برخي از صندوق ها، براي 50 نفر اول مورد بررسي قرار گرفت اما تغيير آنچناني مشاهده نشد و به نظر مي رسد اعتراض هر دو رد شود.

     اما مسئله مهم اين است كه با افزايش آرا به ابراهيم رييسي، اين حکومت روحانی است كه خود را گرفتار اين مقدار رأي نموده‌‌است و حتي حسين شريعتمداري مدعي است كه حسن روحاني با توجه به ميزان واجدين شرايط راي 50 درصد آراي مورد نياز را نياورده‌است و به اين مسئله معترض شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌است .

‌‌٭ نكته سوم : آمارها چه مي‌گويند:

      ‌با توجه به اينكه ميزان واجدين شرايط رأي در ايران حدود 56 ميليون و 500 هزار نفر مي‌‌باشند.  بنابراين فرض که آمار رژیم صحیح باشد:

اول:كل آراي صحيح واريز شده به صندوق‌هاي رأي حدود 40 ميليون مي باشد يعني نزديك به 70 درصد ، زيرا از كل آمار اعلام شده حدود يك ميليون و دويست هزار ان باطله بوده است.

دوم : آراي روحاني حدود 23 ميليون و 500 هزار نفر بوده است يعني كمتر از 42 درصد واجدين شرايط رأي

سوم: آراي افرادي كه در انتخابات شركت نكرده يا آراي باطله به صندوق‌ها ريخته‌اند حدود 16 ميليون و 500 هزار نفر بوده اند يعني حدود بيش از 30 درصد

چهارم:آراي واريز شده به نام سيد ابراهيم رييسي با همه افزودني ها  نزديك به 16 ميليون بوده يعني كمتر از 28 درصد .

پنجم : آراي واريزي به مير سليم و هاشمي طبا در كل چيزي حدود 1.3 درصد بوده است یعنی تقريبا نصف از آراي باطله

       بنابراين حتی بنابر آمار غیر واقعی رژیم، آراي كساني كه در انتخابات شركت نكرده‌اند بيش از آرای ابراهيم رييسي و كل حاميان او در تمام گروهها، دسته جات، جمعيت ها، نهادها، ارگانها و... بوده است. و اگر مقدار افزوده شده به آرای رئیسی را همان 7 میلیون بدانیم، رأی اول از آن آنها است که در دادن رأی شرکت نکرده‌اند.

ششم: رأی موافقان ولایت فقیه در «انتخاباتی» که رژیم خود برگزار می‌کند، کمتر از 15 درصد است و این اقلیت، بر جان و مال و ناموس مردم بسط ید دارد.